Firas Zahabi: Będę zaskoczony jeśli Khabib obali GSP więcej niż raz

mmafighting.com

Jeden z najlepszych trenerów MMA na świecie o swoich przemyśleniach na temat możliwego starcia swojego podopiecznego z mistrzem wagi lekkiej.

Georges St-Pierre (26-2, 20-2 w UFC) już jakiś czas temu ogłosił odejście na sportową emeryturę jednak w swoich wypowiedziach nie przestaje wspominać o możliwym powrocie do oktagonu na pojedynek z Khabibem Nurmagomedovem (28-0, 12-0 w UFC).

Takie zestawienie na pewno spowodowałoby spore zainteresowanie wśród fanów. Do tej pory mistrz wagi lekkiej kompletnie zdominował każdego ze swoich rywali dzięki niebywałym umiejętnościom zapaśniczym i parterowym. Firas Zahabi wątpi jednak by ten aspekt zadziałał w rywalizacji z Kanadyjczykiem.

Nawet jeśli Khabib obali Georgesa, weźmy pod uwagę najlepszy scenariusz: uważam, że Georges wstanie. On wstanie, jiu-jitsu Georgesa jest nienaganne. Nie jest możliwe by ktokolwiek z wagi lekkiej utrzymał go na dole, to jest inny poziom. Georges, nawet jeśli Khabib go obali – a ja uwielbiam Khabiba, jestem jego fanem jako człowieka i jako sportowca, zdolności Georgesa w zakresie wstawania są niesamowite i będę zaskoczony jeśli Khabib w ogóle obali więcej niż raz. To mnie zszokuje, to będzie dla mnie niespodzianką.

Zahabi podkreślił też, że w ewentualnej walce GSP miałby przewagę w stójce.

Nie ma możliwości żebym powiedział, że nie jestem stronniczy – na pewno jestem. Sądzę jednak, że same kopnięcia Georgesa osłabią go. Oni obaj mają dobre proste, ale uważam, że jeśli chodzi o defensywę to Georges jest o wiele lepszy. Jego boks jest lepszy, bardziej precyzyjny. Jeśli spojrzysz na statystyki to uważam, że te Georgesa są lepsze a on ma jeszcze dobre kopnięcia.

5 thoughts on “Firas Zahabi: Będę zaskoczony jeśli Khabib obali GSP więcej niż raz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *