Fedor Emelianenko wkrótce odejdzie na emeryturę

Fedor Emelianenko zmierzy się z Pedro Rizzo 21 czerwca na gali M-1 Global w Sankt Petersburgu, ale może to być jego jedna z ostatnich walk. 

Po gali M-1 Challenge 32, która odbyła się w tym tygodniu, miała miejsce konferencja prasowa podczas której poruszono temat nadchodzącej walki Fedora Emelianenko z Pedro Rizzo. Pytany o swoją przyszłość oraz przemyślenia na temat Grand Prix wagi ciężkiej Strikeforce, Emelianenko nie dał jasnej odpowiedzi mówiąc jedynie, że będzie trzymał kciuki za swojego wieloletniego przyjaciela Josha Barnetta i że nie ma zamiaru walczyć ze zwycięzcą turnieju.

Pytany o taką właśnie decyzję, były numer jeden w światowych rankingach wagi ciężkiej oświadczył, że wkrótce zamierza odejść na emeryturę i skupić się jedynie na przygotowaniach i treningach młodych zawodników.

15 thoughts on “Fedor Emelianenko wkrótce odejdzie na emeryturę

  1. Legenda światowego MMA, tylko łezka się kręci wokół oka rozmyślając nad rewanżem z Werdumem lub Hendersonem, bądź także choć jedna walka pod banderą UFC by Dana White i reszta niedowiarków zobaczyła na własne oczy co znaczy marka Fedor Emalienenko . Tak na samo zakończenie. Dla mnie i tak odejdzie w wielkim stylu . War Fedor !!!

    Może nasz polski Mamed zajdzie tak daleko jak Fedor … 😉

  2. ja wiem jedno,że Fedor w rewanżu wygrał by z Bigfootem napewno,Hendo wgl bo wtedy tak naprawde by z nim wygrał żeby nie….sędzia,Werdumem mógłby mieć ciężko,ale dałby mu radę przez decyzję,liczyłem że pójdzie do UFC i że się chociaż zrewanżuje i potem emerytura.Ale cóż,w Pride walczył z lepszymi.Np.Crocop z czasów Pride narobiłby zamieszania w UFC,czy też Coleman,Fujita,BigNog-nadal jest groźnym zawodnikiem.A Fedor w takiej formie by chyba nie został zrzucony z tronu.Wszyscy wiemy iż:Lesnar,Carwin,Overeem,Kongo,Velasquez a nawet JDS nie mieliby łatwo z tamtym Fedorem.Spójrzmy na Hunta zrobił progres.A zobaczmy co zrobił z nim Fedor.130kg Hunta poddał kimurą.Ja wiem co mówię a jak mówię to wiem.Nie jestem fanatykiem zadnego zawodnika,ale oceniam go obiektywnie.Każdy kto zna Fedora i wie ile zrobił powinien tak właśnie go oceniać.Spójrzmy na Reema-doping.Jeśli nawet zawalczy pod koniec roku w UFC to nie bd w takiej formie jak z wrakiem Lesnara.Każdy wie jak wyglądał jego rewanż z Werdumem-nic nie pokazał.Powinien wygrać Werdum albo być 4 runda.Gdyby w takiej formie walczył z Lesnarem-poległby szybko.Z Lesnarem również walczył na niedozwolonej ilości,co wie napewno każdy.Overeem ma prawdopodobnie walczyć ze zwyciezcą walki Browne vs Rothwell.Rothwella pobije,ale Browne-idzie do przodu.Każdy wie,że takiego zawodnika co Fedor nie bd.Spójrzmy na Spidera,GSP i Jon Jonesa.Spider siedzi długo na tronie,ale on zbija sporo kg na ważenie a w walce waży 10kg więcej.GSP tak samo,JJ zbija mniej bo jest młody,ale wagi mu przychodzi ostatnio,co wyraźnie widać.Spider powinien walczyć w LHW,GSP w MW.JJ zaś w HW co jest oczywiste ze tak bd.Nie wiemy jak Spider radziłby sobie w LHW,czy GSP w MW.JJ bd napewno bdb w HW,ale….dzięki gabarytom.To Kliczko w MMA.Fedor zaś nie za wysoki,a pokonywał znacznie większych i silniejszych od siebie.Dlatego takiego zawodnika jak FEDOR nie ma nie było i nie bd. Życze tylko JDS-owi aby bronił pasa HW jak najdłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *