Fatalna kontuzja Evangelisty Santosa. Wsparcie płynie od Bellatora, Cris Justino i Michaela Page’a

Cris Cyborg Instagram
Cris Cyborg Instagram

Dla Michaela Page’a walka na gali Bellator 158 zakończyła się fantastycznie jednak nie można tego samego powiedzieć wobec osoby Evangelisty Santosa.

Evangelista „Cyborg” Santos doznał bardzo poważnego urazu twarzoczaszki po tym jak nadział się w drugiej rundzie na latające kolano Michaela „MVP” Page’a. Uraz Santosa jest obecnie szeroko komentowany w środowisku MMA i nie brakuje opinii, że jest to jeden z najgorszych urazów w tym sporcie i nietrudno się z tym zgodzić patrząc na zdjęcia „Cyborga” z prześwietlenia. Jeden z cutmanów, który widział Santosa po walce stwierdził, że widział takie uszkodzenia w wypadkach samochodowych.

Evangelista skomentował całą sytuację:

„Jestem pod obserwacją i przejdę operację w Stanach Zjednoczonych. Doznałem poważnej kontuzji, ale Bellator zaoferował mi pełne wsparcie jakiego potrzebuję.”

Szef Bellatora Scott Coker już zapowiedział, że organizacja zapewni Santosowi pełne wsparcie finansowe w trakcie leczenia.

„Jestem wielkim fanem „Cyborga” przez te wszystkie lata, przez które walczył dla nas. Ten facet był gotowy do akcji za każdym razem i to jest to, czego możesz oczekiwać od zawodnika. W związku z tym nigdy nie chciałbym widzieć takiego urazu u zawodnika.

Przedstawiciele Bellatora są i będą z nim obecni w szpitalu przez cały czas, a my zadbamy o to, by zająć się wszelkimi rachunkami, które zostaną na niego naliczone. Ponadto chcemy pójść o krok dalej i wypłacić „Cyborgowi” bonus za walkę, aby pomóc mu w bardziej komfortowym procesie rehabilitacji, który mamy nadzieje przebiegnie szybko.”

Chęć pomocy Santosowi wyrazili nie tylko Scott Coker i cały Bellator, ale także była żona Cris „Cyborg” Justino oraz Michael Page.

„Fani sportów walki, proszę módlcie się za mojego byłego męża Cyborga Santosa. Wielu z was oglądało jego walkę w Spike TV w ten weekend w Londynie kiedy doznał tej kontuzji. Cyborg wciąż przebywa w szpitalu w Wielkiej Brytanii i nikt nie wie, czy będzie mógł zostać przetransportowany samolotem. Nie przeszedł jeszcze operacji i są obawy, że poprzez opuchliznę może dojść do urazu mózgu. Bellator ofiarował swoje wsparcie związane z opłaceniem leczenia, jednakże Cyborg nie będzie zdolny do wykonywania pracy przez jakiś okres czasu. Z tego powodu zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na GoFundMe, aby fani mogli wesprzeć jego i rodzinę w tym trudnym  czasie. Dziękuję Bogu za to, że go uchronił. Lekarz powiedział, że ten uraz mógł z łatwością zagrozić życiu. Proszę o wasze wsparcie dla zawodników i przesyłajcie to dalej.”

Michael Page również dołączył do zbiórki pieniędzy dla Cyborga i zachęca do tego samego innych.

https://www.gofundme.com/cyborgbellatormma

Na koniec wstrząsające nagranie na którym widać cios kolanem oraz słychać wyraźnie dźwięk pękającej czaszki. Po takim urazie wydaje się, że pseudonim „Cyborg” idealnie pasuje do Evangelisty Santosa. Oby szybko wrócił do pełni zdrowia.

19 thoughts on “Fatalna kontuzja Evangelisty Santosa. Wsparcie płynie od Bellatora, Cris Justino i Michaela Page’a

 1. Chyba nikt się nie spodziewał takiej kontuzji i wszyscy są w szoku więc nie jechałbym tak po Page’u bo po zwycięstwie są takie emocje i adrenalina, że człowiek nie myśli o niczym innym. Ważne, że chce pomóc teraz Santosowi.

  Nie każdy jest jak Mark Hunt, który po trafieniu już wie, że znokautował przeciwnika i odchodzi spokojnie jak gdyby nigdy nic 😉

 2. @Ja
  chłopie… jesteś na artykule, na którym jest filmik, na którym słychać jak kość chrupła i twierdzisz, że gość nie zdawał sobie sprawy, że uszkodził swojego rywala? Nie przywykłem do takich komentarzy, ale- ŻAL MI CIE.

 3. człowiek sobie zaplanował, że jak zrobił KO swojemu przeciwnikowi to będzie rzucał w niego jakąś zabawką, przyniósł rekwizyty i zrobił co miał zrobić. Potem się okazało, że dorosłym ludziom się to nie spodobało, co jest całkowicie oczywiste. Jakiś gość zajmujący się PR kazał mu napisać na tt, że pomaga i inne pierdoły i dzieci się cieszą, uzały, że w sumie to spoko, bo pomaga, dobry człowiek. Mam nadzieje, że nie masz więcej niż 12 lat, bo tylko taki wiek, może bronić wstawianie się za Pagea

 4. @Yoshi
  prosze Cie…. Michael miał adrenaline, nie wiedział co robić, a przypadkiem się okazało, że miał przy sobie zabawkę, więc będąc w amoku rzucił nim w leżącego przeciwnika?
  to raz, a 2- będąc na widowni i słysząc ten dźwięk chrupnięcia byłbyś zaskoczony, że kontuzja jest poważna?

 5. To sa emocje i cieżko ogarnąć całą sytuacje. Zawodnik napewno nie wiedział co sie stało…
  Tak samo można powiedzieć , że Cyborg pchał głowe do przodu.. każda osoba trenujaca boks wie, że to jeden z najcześtszych błedów jakie się kończą KO.

 6. ja chce zobaczy mvp w ufc i chodzby walke z takim mc donaldem nie mówie juz o lawlerze ktory by go zabił swoja droga jak mozna po kolanie zrobic komus taka dziurę w glowie ja kieds dostałem młotkiem w czoło i mi tylko blizna została , moze mi ktos wytłumaczyc jak to mozliwe

 7. @cain
  pewnie wiele czynników, a głównie to, że siły się na siebie nałożyły, Cyborg leciał głową do przodu, a Page bił kolano
  @bons
  otóż grywam

  podsumowując, dla mnie przygotowanie sobie zabawek do rzucania w leżącego przeciwnika, to nie żaden amok, czy emocje po walce. Na spokojnie przygotował sobie w domu, a następnie po KO, nie był w takich emocjach, żeby o tym zapomnieć, podbiegł do swojego trenera, który miał w jakiejś siatce te zabawki, wziął i rzucił. Dla mnie totalny brak szacunku, dla mnie ten gość stał się persona non grata i tyle. To moja opinia. Przecież nie odbieram mu prawa do cieszenia się po walce, ale ta radość kształtuje go w opinii innych. Jak komuś to nie przeszkadza to jak najbardziej to szanuje i nie namawiam, żeby nie lubić Michaela, po prostu dla mnie jest skończony i tyle, a Wy mu kibicujcie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *