Fabricio Werdum vs. Alexander Volkov walką wieczoru gali UFC Fight Night 127 w Londynie

Fot. UFC.com

Organizacja UFC oficjalnie zapowiedziała, że pojedynek w wadze ciężkiej między Fabricio Werdumem a Alaxandrem Volkovem będzie walką wieczoru gali UFC Fight Night 127.

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Fabricio Werdum (23-7-1), zmierzy się z byłym mistrzem Bellatora Alexandrem Volkovem (29-6) w głównym pojedynku gali UFC w Londynie, która odbędzie się 17 marca w The O2 Arena.

Fabricio Werdum zajmuje obecnie #3 pozycję w rankingu wagi ciężkiej zaraz za Alistairem Overeemem, Francisem Ngannou i mistrzem Stipe Miocicem. Dla Brazylijczyka będzie to szansa na zdobycie trzeciej wygranej z rzędu po zwycięstwach z Waltem Harrisem i Marcinem Tyburą. Ostatnią porażkę odniósł w pojedynku z Alistairem Overeemem. 40-letni Werdum wciąż liczy się w grze o tytuł wagi ciężkiej, który już raz zdobył. Najpierw pokonał Marka Hunta przez TKO w drugiej rundzie w walce o tymczasowy tytuł w listopadzie 2014 roku, a następnie zunifikował go w wygranym starciu z Cainem Velasquezem poddając go w drugiej rundzie w czerwcu 2015 roku. Tytuł mistrza stracił w maju 2016 roku w pojedynku z obecnym mistrzem Stipe Miocicem, przegrywając z nim przez KO w pierwszej rundzie.

Alexander Volkov ma za sobą trzy walki w UFC, które wygrał z Timothym Johnsonem, Royem Nelsonem i Stefanem Struve. Dwie pierwsze walki wygrał przez niejednogłośną decyzję oraz jednogłośnie na punkty, a holenderskiego „Drapacza chmur” skończył przez TKO w trzeciej rundzie. Rosjanin będzie chciał przedłużyć swoją serię zwycięstw, która teraz obejmuje pięć wygranych walk. „Drago” zajmuje aktualnie #7 pozycję w rankingu wagi ciężkiej UFC.

Tak prezentuje się aktualna karta walk gali UFC Fight Night 127:

Walka wieczoru
265 lbs.: Fabricio Werdum vs. Alexander Volkov

Co-main event
205 lbs.: Jimi Manuwa vs. Jan Blachowicz
170 lbs.: Leon Edwards vs. Peter Sobotta
205 lbs.: Paul Craig vs. Magomed Ankalaev
155 lbs.: Alex Reyes vs. Nasrat Haqparast
155 lbs.: Rustam Khabilov vs. Kajan Johnson
145 lbs.: Danny Henry vs. Hakeem Dawodu
170 lbs.: Jack Marshman vs. Elizeu Zaleski dos Santos
185 lbs.: John Phillips vs. Charles Byrd
170 lbs.: Danny Roberts vs. Oliver Enkamp
265 lbs.: Mark Godbeer vs. Dmitriy Sosnovskiy

One thought on “Fabricio Werdum vs. Alexander Volkov walką wieczoru gali UFC Fight Night 127 w Londynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *