Fabricio Werdum uważa względy ekonomiczne za powód małej ilości pasów UFC w rękach Brazylijczyków

Vai Cavalo odniósł się do niedawnej wypowiedzi byłego mistrza wagi średniej.

Ostatnio często poruszaną kwestią jest fakt, że w rękach Brazylijczyków pozostał tylko 1 pas UFC. Jeszcze w 2012r. zawodnicy z kraju kawy byli w posiadaniu 4 tytułów mistrzowskich, Junior dos Santos był mistrzem wagi ciężkiej, Anderson Silva wagi średniej, Jose Aldo dominował w wadze piórkowej a Renan Barao w koguciej. Teraz, w 2014r. z wymienionej 4 pozostał tylko Aldo.

Brazylia, podobnie jak Meksyk ma jednych z najlepszych zawodników. Jest ilość i jakość. Głównym powodem przez który nie mają oni pasów jest to, że zaczynają bardzo skromnie. Oni muszą pracować aby wspomagać rodzinę i nie mogą skupić się na trenowaniu.”

Fabricio Werdum (18-5-1, 6-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) zapowiedział też, że 15 listopada wywalczy pas dla swojego kraju. Na UFC 180 zmierzy się z Markiem Huntem (10-8-1, 5-2-1 w UFC, #4 w rankingu UFC).

4 thoughts on “Fabricio Werdum uważa względy ekonomiczne za powód małej ilości pasów UFC w rękach Brazylijczyków

  1. boze takie problemy to nie tylko tam jak by sie zaglebic to praktycznie wszedzie tak jest mało kto moze sobie pozwolic by tylko trenowac i nic wiecej ja zapierdalam np po 12 h i do tego łącze z trningami trudno trzeba zapierdlaac nie ma lekko , to jest wiadome z gdy by sie skupic tylko na trenowaniu to pasy by mnieli inni ludzie

  2. W USA jedzenie jest tańsze… Galon mleka dolar a tu ja płace za litr Łaciate 3,2% około 3 zł jak tanio kupię…. Wołowina, suple Dymatize i cała reszta to dla normalnego USA obywatele nie problem… W Polszy jak ktoś zarobie 2500zł na rękę to 1000 da na mieszkanie i opłaty… 1200 na jedzenie w miarę dobre… A Np dobry izolat na miesiąc to koszt 260 zł:( Więcej pisać nie muszę:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *