Edson Barboza otrzymał ofertę walki z Khabibem Nurmagomedovem i przyjął ją

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Być może wkrótce zobaczymy bardzo ciekawy pojedynek między Edsonem Barboza a Khabibem Nurmagomedovem po tym jak Barboza zaakceptował ofertę od UFC na walkę z Rosjaninem.

Khabib Nurmagomedov niedawno powiedział, że czeka na decyzję UFC o zestawieniu go do pojedynku z tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem, a w międzyczasie Conor McGregor powinien stoczyć trzecią walkę z Natem Diazem.

Jak się okazuje, plany UFC mogą być nieco inne, a mianowicie chodzi o zestawienie Nurmagomedova z Barbozą o czym Brazylijczyk opowiedział w programie The MMA Hour. Edson twierdzi, że dostał od UFC propozycję walki z Nurmagomedovem na gali UFC 219 i zaakceptował ją.

„Zaoferowali mi tę walkę i przyjąłem ją. Powiedziałem, że będę gotowy na 30 grudnia i teraz decyzja leży po jego stronie (Nurmagomedova). Zobaczymy, co zrobi. Widziałem wczoraj wywiad z nim i powiedział, że zawalczy ze mną, jeśli Conor będzie walczył z Fergusonem, a Dana White powiedział, że ​​do tej walki dojdzie. Wierzę więc, że moja kolejna walka będzie przeciwko Khabibowi.”

Barboza powiedział dalej, że walka z Nurmagomedovem to oczywista sprawa.

„Na pewno chcę z nim walczyć. Jest zdecydowanie jednym z najlepszych i szanuję go, szanuję jego team. Jest zdecydowanie jednym z najlepszych zawodników w wadze 155 funtów na świecie. Jest numerem 2, a ja jestem numerem 3, więc to jest walka, która ma dla nas sens.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *