Dwukrotna złota medalistka olimpijska w Judo Kayla Harrison otrzymała wiele ofert walk w MMA

si.com
si.com

Podczas odbywających się Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, Kayla Harrison jako pierwsza Amerykanka zdobyła dwa złote medale w Judo.

26-letnia Kayla Harrison rozmawiała z dziennikarzami i powiedziała, że otrzymała wiele ofert występu w formule MMA, ale na chwilę obecną nie jest zainteresowana zmianą dyscypliny. Widząc sukces Harrison na Olimpiadzie zapewne wielu nasunęła się ta sama myśl, że Kayla mogłaby pójść w ślady Rondy Rousey, która zdobyła brązowy medal na Olimpiadzie w 2008r. i osiągnęła w MMA ogromny sukces.

Zobaczmy jak Harrison skomentowała przed ESPN temat propozycji walk w MMA:

„To jest tak inne od Judo. Po walce w Judo robisz uścisk dłoni albo się przytulasz oraz robisz ukłon na znak szacunku. MMA takie nie jest. Nie wiem, czy chciałabym wejść do świata gdzie dostajesz walki na podstawie tego jak wyglądasz lub jak dużo potrafisz mówić, a nie na podstawie tego co zrobiłeś w ringu.”

 Kayla przyznała, że MMA mogłoby być dla niej platformą do lepszego rozwoju niż Judo, ale wydaje się być szczęśliwa z zakończenia swojej kariery walk w Rio.

„To jest moje dziedzictwo. Odchodzę na emeryturę jako dwukrotna mistrzyni olimpijska, jedna z największych jakie widział ten sport.”

2 thoughts on “Dwukrotna złota medalistka olimpijska w Judo Kayla Harrison otrzymała wiele ofert walk w MMA

  1. „Nie wiem, czy chciałabym wejść do świata gdzie dostajesz walki na podstawie tego jak wyglądasz lub jak dużo potrafisz mówić, a nie na podstawie tego co zrobiłeś w ringu.”
    Trafiła w punkt 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *