Derek Brunson jako swojego kolejnego przeciwnika wskazał Luke’a Rockholda

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Pokonując Lyoto Machidę na gali UFC Fight Night 119 w Sao Paulo, Derek Brunson zdobył kolejne cenne zwycięstwo w swojej karierze i teraz mierzy w jeszcze trudniejszego przeciwnika jakim jest Luke Rockhold.

Brunson rozprawił się z brazylijskim „Smokiem” przez nokaut po lewym sierpowym już w pierwszej rundzie, potwierdzając swoje zapowiedzi sprzed walki, że będzie chciał zakończyć pojedynek przed czasem. Ta wygrana sprawiła, że Brunson otrzymał wiele pozytywnych komentarzy od innych zawodników, a jego pozycja w dywizji średniej jeszcze bardziej się wzmocniła.

W wywiadzie udzielonym po walce obecnemu mistrzowi dagi półciężkiej Danielowi Cormierowi, Brunson został zapytany o to z kim chciałby zmierzyć się w kolejnej walce. Derek rzucił nazwiskiem klubowego kolegi Cormiera z AKA i byłego mistrza wagi średniej Luke Rockholda.

„Masz całkiem dobrego kolegę w klubie. Luke Rockhold co słychać dziecinko, gdzie jesteś? Zróbmy to!”

Derek Brunson (18-5), który wygrał już dwa walki z rzędu i jego bilans w UFC to 9-3 rozmawiał na temat swoich pojedynków oraz rzuconego wyzwania Rockholdowi z dziennikarką FOX Sports i oto, co powiedział.:

„Nie wiem” – powiedział Brunson, gdy został zapytany, w jaki sposób udało mu się znokautować sześciu rywali w pierwszej rundzie wywodząc się z zapasów. „Myślę, że zapasy to moje bazowe umiejętności, ale ja lubię nokautować ludzi”.

Jeśli chodzi o to, dlaczego za kolejnego rywala obrał sobie byłego mistrza Rockholda, Brunson podał następujące wyjaśnienie.

„On jest czołowym zawodnikiem. Wiesz, nie mam nic przeciwko Luke’owi. On jest tylko topowym gościem. Jest wysoko w rankingu, prawdopodobnie numerem jeden lub dwa. Taka walka mogłaby mnie doprowadzić do pojedynku o pas, więc teraz zmierzam sięgnąć po gwiazdy.”

Derek Brunson ma za sobą zwycięstwa m.in. z takimi zawodnikami jak Dan Kelly, Uriah Hall, Lorenz Larkin, Chris Leben i Sam Alvey. Porażki Brunson odniósł  z byłym mistrzem Andersonem Silva, aktualnym tymczasowym mistrzem wagi średniej Robertem Whittakerem i Yoelem Romero.

Co do Luke’a Rockholda, to we wrześniu wrócił do akcji po przerwie trwającej niemal 15 miesięcy, która była spowodowana kontuzją. Na gali UFC Fight Night 116 Rockhold pokonał Davida Brancha poddając go po ciosach w drugiej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *