Demetrious Johnson: Zwycięzca walki Cejudo vs. Pettis, prawdopodobnie dostanie szansę walki o pas

Esther Lin

Demetrious Johnson ocenia szansę Pettisa oraz Cejudo na walkę o pas mistrzowski kategorii muszej .

Demetrious Johnson (26-2-1) w przeciągu 5 lat rozniósł dywizję muszą, dlatego obecnie nie ma oczywistego kandydata do potencjalnej następnej obrony pasa przez „Mighty Mouse’a”.

Pytanie odnośnie następnego rywala, stanie się aktualne dopiero w przypadku udanej, 11 obronie pasa przez Johnsona. Demetrious w najbliższym pojedynku zmierzy się z Rayem Borgiem (11-2) podczas gali UFC 216.

Podczas UFC 218 zobaczymy pojedynek pomiędzy Henrym Cejudo oraz Sergio Pettisem. Według „Might Mouse’a” zwycięzca tego pojedynku, powinien otrzymać szansę walki o pas.

Sergio Pettis (16-2) ze swoich siedmiu pojedynków wygrał sześć i tylko raz okazał się gorszy od swojego przeciwnika. Aktualnie jest w passie 4 zwycięstw z rzędu. Jego ostatnie zwycięstwo z Brendanem Moreno, było dla niego pierwszym 5-rundowym pojedynkiem.

Jeśli Pettis pokona Cejudo to powinien zająć pierwsze miejsce w dywizji. Będzie miał wtedy 5 zwycięstw z rzędu. Nie mogę sobie przypomnieć, żeby któryś zawodnik w kategorii muszej miał podobny bilans. Zobaczymy co się wydarzy.

Henry Cejudo (11-2) przegrał w Demetriousem Johnsonem już po 3 minutach pojedynku, ale w ostatniej walce zanotował świetny występ przeciwko Wilsonowi Reisowi.

Demetrious uważa, że jeżeli Cejudo w dobrym stylu wygra z Pettisem, to być może dojdzie do rewanżu między nimi.

Uważam, że Cejudo wyglądał bardzo dobrze w swojej ostatniej walce. Pettis ma specyficzny styl, który powinien przyczynić się do wszechstronności ze strony Cejudo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *