Del Rosario vs. Gonzaga, Brandao vs. Elkins, Kingsbury vs. Teixeira dodani do UFC 146

Karta walk UFC 146 nadal nabiera kształtów dzięki ogłoszeniu kolejnych trzech pojedynków. UFC podało, że tymi pojedynkami będą walki między Shanem Del Rosario a Gabrielem Gonzagą, Diego Brandao a Darrenem Elkinsem oraz Kylem Kingsbury i Gloverem Teixeirą. Gala ma odbyć się 26 maja. 

Wszystkich sześciu zawodników zgodziło się na wymienione wyżej walki a umowy mają być sfinalizowane w najbliższym czasie.

UFC 146 ma się odbyć 26 maja w Las Vegas a walką wieczoru ma być pojedynek o pas wagi ciężkiej między obecnym mistrzem Juniorem dos Santosem oraz pretendentem Alistairem Overeemem.

Shane Del Rosario (11-0 MMA, 0-0 UFC) , który ma na swoim koncie trzy wygrane walki w Strikeforce, będzie po raz pierwszy walczył pod szyldem UFC. Niepokonany specjalista od kickboxingu miał zmierzyć się w czerwcu zeszłego roku z Danielem Cormierem na gali Showtime, lecz doznał poważnego urazu przepukliny dysku w wyniku wypadku samochodowego z udziałem pijanego kierowcy.

Gabriel Gonzaga (13-6 MMA, 8-5 UFC), niegdyś pretendent do walki o tytuł wagi ciężkiej UFC, został zwolniony z tej organizacji w październiku 2010 roku po przegranej z Brendanem Schaubem. Brazylijski specjalista od poddań rozważał odejście od sportu, ale ostatecznie wrócił na regionalną scene MMA rok później. Po zwycięstwie z Parkerem Porterem, Gonzaga został ponownie zaproszony do UFC aby zmierzyć się z Ednaldo Oliveirą na UFC 142 w Brazylii, pokonując go przez poddanie.

Diego Brandao (14-7 MMA, 1-0 UFC) wraca do oktagonu po ostatniej wygranej walce przez poddanie z Dennisem Bermudezem na The Ultimate Fighter 14. Brandao w pięknym stylu poddał swojego kolegę w końcówce pierwszej rundy, tym samym zdobywając dodatkowy bonus w postaci 80.000 dolarów oraz wyróżnienie za poddanie wieczoru i walkę wieczoru.

W kategorii piórkowej wystąpi Darren Elkins (13-2 MMA, 3-1 UFC), który zamierza utrzymać dobrą passę w tej kategorii. Były zawodnik wagi lekkiej zadebiutował w UFC w 2010 roku wygrywając pierwszą walkę i przegrywając drugą. Po porażce postanowił zejść do niższej kategorii wagowej w której dwukrotnie wygrywał z Michihiro Omigawż i Tiequan’em Zhang’iem.

Kyle Kingsbury (11-3 MMA, 4-2 UFC) zawodnik wagi półciężkiej z American Kickboxing Academy będzie chciał odrobić stratę, którą odniósł z rąk Stephana Bonnara przegrywając przez decyzję na UFC 139. Były członek obsady The Ultimate Fighter 8 wygrywał kolejne cztery walki z rzędu takimi zawodnikami jak Fabio Maldonado, Ricardo Romero, Jared Hamman i Razak Al-Hassan.

32-letni debiutant Glover Teixeira (17-2 MMA, 0-0 UFC) z 10-letnim doświadczeniem jako zawodowiec, wchodzi do UFC z piętnastoma wygranymi walkami z rzędu w ciągu 6 lat. Wygrywał z takimi przeciwnikami jak Ricco Rodriguez, Marvin Eastman, Antonio Mendes, Daniel Tabera i Rameau Thierry Sokoudjou. Wśród wszystkich 17 zwycięstw w karierze, czarny pas Brazylijskiego Jiu Jitsu i mistrz Grapplingu ma na swoim koncie cztery poddania i aż 12 zwycięstw przez KO/TKO.

One thought on “Del Rosario vs. Gonzaga, Brandao vs. Elkins, Kingsbury vs. Teixeira dodani do UFC 146

  1. ciężko przewidzieć,ale stawiam Teixeira przez tko,del Rosario przez tko,o ile chłopak jescze w formie,bo po tym wypadku mogło się sporo zmienić,to on miał walczyć z Cormierem,zamiast Monsona,a Monson miał walczyć w Europie z Gluhovem,a przez ten wypadek wszystko sie zawaliło.Doszło do tego że Cormier który ledwo wypunktował Monsona,walczy w finale turnieju HW SF z Barnettem.Do walki z Bigfootem się ostro przygotował,szczególnie w stójce.Ale po nokaucie złamał se ręke,a Bigfootowi zerwał barek,po czym oboje musieli przejść rehabilitacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *