Deklasacja w wykonaniu Valentiny Shevchenko i skończenie przed czasem w walce z Lauren Murphy na UFC 266

Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Panowanie Valentiny Shevchenko jako mistrzyni dywizji muszej UFC wydaje się nie mieć końca w najbliższym czasie. Mistrzyni obroniła pas górując nad Lauren Murphy w pojedynku na UFC 266.

Mistrzyni wagi muszej Valentina Shevchenko (22-3 MMA, 11-2 UFC) pokonała Lauren Murphy (15-5 MMA, 7-5 UFC) przed czasem, pokazując kolejny raz jaką jest dominatorką w swojej kategorii. Walka o tytuł wagi muszej była co-main eventem gali UFC 266 w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Wygrana Shewchenko była jednostronna, jak większość jej walk o tytuł.

Pierwsze trzy rundy to systematyczne rozbijanie Murphy. W stójce i w parterze, Shevchenko miała pełną kontrolę nad walką. Zadawała Murphy wiele ciosów, a także zdobywała obalenia.

W pierwszych trzech rundach było dużo cierpliwości ze strony mistrzyni, ale tempo i agresywność wzrosły w rundzie czwartej. Shevchenko naciskała Murphy i trafiła lewym sierpowym, który mocno nią zachwiał. Od tego momentu mistrzyni zasypała rywalkę serią ciosów, które sprawiły, że ta chwiała się pod siatką. Shevchenko błyskawicznie zdobyła obalenie i była nieustępliwa w swoim ground-and-pound, aż zmusiła sędziego do przerwania walki.

Valentina Shevchenko pokonała Lauren Murphy przez TKO (uderzenia) – runda 4, 4:00

Dzięki temu wynikowi Valentina Shevchenko kontynuuje swoją niepokonaną passę od czasu przejścia do kategorii 125 funtów na początku 2018 roku. „Bullet” jest na fali ośmiu zwycięstw, z czego sześć z tych zwycięstw to obrony jej tytułu w wadze muszej.

Ostatnią porażką Shevchenko była kontrowersyjna przegrana przez niejednogłośną decyzję z Amandą Nunes o tytuł wagi koguciej we wrześniu 2017 roku. Jedyne dwie zawodowe porażki Shevchenko w UFC, to przegrane z obecną mistrzyni dwóch dywizji Amandą Nunes.

Lauren Murphy zakończyła swoją passę pięciu wygranych walk. Była niepokonana przez trzy lata, zanim otrzymała walkę z Shevchenko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *