Deiveson Figueiredo chce uciszyć Henry’ego Cejudo w walce o pas BMF

dazn.com

Mistrz wagi muszej UFC Deiveson Figueiredo chce, aby UFC wprowadziło nowy tytuł BMF, aby mógł stoczyć pojedynek z byłym podwójnym mistrzem Henrym Cejudo.

Deiveson Figueiredo rozmawiał z MMAFighting.com w ostatnim wywiadzie i powiedział, że uważa, że zasługuje na podwyżkę od UFC, w tym wprowadzenie premii za sprzedaż pay-per-view w swoim kontrakcie. Po udanym 2020 roku, w którym Figueiredo wygrał trzy pojedynki i zremisował z Brandonem Moreno w kandydacie na „Walkę Roku”, chce on zarobić dużo więcej pieniędzy w 2021 roku i stoczyć jeszcze większe pojedynki. Jedną z takich walk mogłaby być przeciwko byłemu mistrzowi Henryemu Cejudo.

W wywiadzie Figueiredo wyraził chęć walki z byłym mistrzem wagi muszej i koguciej w pojedynku o tytuł BMF. Figueiredo zasugerował, aby UFC stworzyło tytuł BMF dla lżejszych kategorii wagowych i pozwoliło mu walczyć z Cejudo w walce o nowy pas BMF w wadze 130 funtów.

„Chcę super walki o pas „BMF”. Jeśli UFC tego chce, wchodzę w to. To byłaby kolejna świetna walka, by dodać ją do mojego rekordu.

Mogliby zrobić ten pas w kategorii między dywizjami 125 a 135 funtów, ustalić wagę i zobaczyć, kto jest największym sku***em w lżejszej kategorii. Chcę walczyć z Cejudo. On dużo mówi, zawsze mówi o wszystkich, więc chcę powstrzymać tego faceta. Chcę zamknąć mu usta.”

Deiveson Figueiredo jest teraz zestawiony do rewanżu z Brandon Moreno, po tym jak obydwaj wyleczą wszelkie urazy i odpoczną po brutalnej wojnie w UFC 256. Henry Cejudo jest obecnie na emeryturze, ale zasugerował, że w tym roku może wrócić do Oktagonu na odpowiednią walkę. Cejudo wyraził przede wszystkim zainteresowanie walką o trzeci tytuł z mistrzem wagi piórkowej Alexandrem Volkanovskim, ale może zamiast tego skusiłaby go walka o tytuł BMF z Figueiredo. Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, żeby UFC stworzyła drugi pas BMF podobnie jak nową kategorię wagową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *