Davit Kiria: nie widzę innej możliwości niż wygrana – wywiad przed Glory 18

W najbliższy piątek dojdzie do długo oczekiwanej gali Glory 18, która może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości największej organizacji Kickboxingu na świecie. W walce wieczoru gruziński Karateka, Davit Kiria będzie bronił pasa mistrza Glory w wadze lekkiej przeciwko Robinowi van Roosmalenowi. Przedstawiamy wywiad z zawodnikiem Golden Glory na tydzień przed galą.

Knucklepit: Davit, jak background w Karate Ashihara wpłynął na Twój styl walki w Kickboxingu?

Davit Kiria: Sprawia, że jestem silniejszy i ciężej pracuje. Nigdy się nie poddaje, dopóki walka się nie zakończy. Właśnie to dało mi Karate.

KP: Trenowałeś z Sensei Suzukim w Japonii, czy Twoje treningi odbywały się jedynie w Gruzji?

DK: Nigdy nie miałem przyjemności trenować z Sensei Suzukim, ale trenowałem z wieloma innymi zawodnikami Karate Ashihara w Gruzji, Rosji, Holandii i Niemiec. Dzięki temu zdobyłem wiele potrzebnego doświadczenia, które teraz wykorzystuję w walkach.

KP: Twoje najcenniejsze zwycięstwo jak do tej pory?

DK: Oczywiście wygrana walka o pas mistrza Glory w wadze lekkiej. Dla mnie to była najwspanialsza walka jak do tej pory.

KP: Gdzie przygotowujesz się do walki na Glory 18?

DK: Trenuję w Holandii z moim teamem, Golden Glory Zuidlaren, z moimi gruzińskimi i holenderskimi trenerami i licznym gronem sparingpartnerów.

KP: Kto jest Twoim trenerem i sparingpartnerem?

DK: Moimi trenerami są: Dave Jokers i Bachuki Partsvania, moim sparingpartnerem jest Grigorij Chupenia. Na kilka tygodni wpada również mój dobry przyjaciel z Niemiec, Ardalan Shaikoslami, który również pomaga mi podczas przygotowań.

KP: Chyba ciężko jest wyjść z innym planem na walkę, gdy macie za sobą już 6 rund pojedynku z van Roosmalenem?

DK: Wierzę w swój team i wyjdę z nowym planem na walkę, który mam nadzieję, że okaże się zwycięski. Pokażę to wszystkim już 7-ego listopada. Nauczyłem się bardzo dużo z ostatnich dwóch walk, więc lepiej będzie dla mnie, że walczę z nim ponownie, bo jestem kompletnie innym zawodnikiem. Teraz mamy rewanż i ja jestem bardziej głodny zwycięstwa.

KP: Myślisz, że masz jakiś sekretny przepis na pokonanie van Roosmalena?

DK: Oczywiście, że tak myślę, zawsze wierzę w siebie. Kiedy czegokolwiek chciałem z całego serca i całym umysłem, to zawsze udawało mi się to osiągnąć. Już 7. listopada udowodnię to, że mam receptę na zwycięstwo z van Roosmalenem.

KP: Jaki wynik waszej walki typujesz?

DK: Wygram. Zamierzam wygrać. Nie widzę nniej możliwości niż wygrana, wiec jest to moje przewidywanie na nadchodzącą walkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *