Daron Cruickshank po walce z K.J. Noonsem

Walka zakończyła się wynikiem no contest z powodu kontuzji oka Darona.

Walka K.J. Noonsa (13-7 1 NC, 2-1 1 NC w UFC) z Daronem Cruickshankiem (16-5 1 NC, 6-3 1 NC w UFC) początkowo była jedną z ciekawszych walk finałowej gali 20 edycji TUF-a. Do czasu gdy Noons 2-krotnie trafił palcem w lewe oko rywala. Po pierwszym incydencie Daron był w stanie kontynuować walkę ale po drugim nie widział normalnie, obraz był rozmazany. Sędzia pojedynku dał zawodnikowi czas na dojście do siebie ale stan oka Darona nie poprawiał się i po chwili lekarz nakazał zakończyć walkę.

Lekarz badający Amerykanina po wyjściu z oktagonu stwierdził u niego przerwanie przewodu łzowego, uraz zdarzający się często podczas wypadków samochodowych i ataków psów. Cruickshank przeszedł operację oka już następnego dnia.

Powalkowe rozgoryczenie Darona jest jak najbardziej zrozumiałe. The Detroit Superstar wygrał I rundę i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Amerykanin uważa, że należy zmienić zasady tak aby karać zawodników za wkładanie palców w oczy, przytoczył także walkę Urijaha Fabera z Francisco Riverą w której Faber poddał rywala sekundy po tym jak ewidentnie włożył mu palec w oko.

One thought on “Daron Cruickshank po walce z K.J. Noonsem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *