Dana White wyjaśnia dlaczego chce doprowadzić do walki Amandy Nunes z Cris Cyborg

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że w kwestii kolejnej walki mistrzyni wagi piórkowej UFC Cris „Cyborg” Justino, Dana White pozostanie przy swoim stanowisku zestawiając jej walkę z mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes.

Prezydent UFC powiedział po ostatniej walce Justino z Holly Holm na gali UFC 219, że był na wczesnym etapie zestawiania następnego pojedynku dla Nunes ze zwyciężczynią walki Cyborg vs Holm, czyli walki mistrzyni kontra mistrzyni.

Po gali Cyborg wyzwała do kolejnej walki Megan Anderson torpedując pomysł walki ze swoją rodaczką. Justino wielokrotnie oświadczała, że ​​chce nie tylko pomóc budować dywizję piórkową, ale także rywalizować z przeciwniczkami z jej kategorii wagowe i podobnymi wymiarami, w przeciwieństwie do ciągłego rozbijania zawodniczek w wadze koguciej.

Niezależnie od słów Cyborga, White wciąż chce zestawić super walkę między Justino a Nunes argumentując swoją decyzję w ten oto sposób:

„Gdyby było więcej dziewczyn w dywizji 145 funtów, robiłbym to. Musisz też zrozumieć, że ostatecznie ludzie chcą oglądać mocne walk i właśnie dlatego dałem dla Cyborga prawdopodobnie najtrudniejszą walkę w MMA przeciwko Holly Holm, a teraz dodatkowo, Amanda Nunes nie jest żartem i chce stoczyć tę walkę. Chcesz porozmawiać o 145 funtach, Amanda była zawodniczką walczącą w wadze piórkowej, została nawet sprowadzona do Strikeforce by walczyć z Cyborgiem. To się wydarzy trochę później, niż wszyscy planowali. Amanda jest gotowa i jest to walka, którą wszyscy chcą zobaczyć.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *