Dana White twierdzi, że dzięki walce Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje, UFC 254 może być rekordową galą

essentiallysports.com

Prezydent UFC Dana White spodziewa się, że gala UFC 254 z pojedynkiem o tytuł wagi lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje ma szansę zostać jedną z najbardziej rekordowych gal.

Nie ma się w sumie czemu dziwić, ponieważ Nurmagomedov jest ogromną gwiazdą w UFC a nawet w całym MMA i wielu fanów tego sportu uważa, że Gaethje jest najtrudniejszym wyzwaniem dla mistrza. Według White’a, trendy dotyczącej tej walki są lepsze niż jakiekolwiek inne wydarzenie, które zrobili.

„To coś jest dla nas w tej chwili poza schematami”, powiedziała Dana White w rozmowie z TMZ Sports. „Dziś jest wtorek, a w poniedziałek trendy wskazywały, że to największa walka, jaką kiedykolwiek mieliśmy. Nie w czwartek, nie w piątek, ale w poniedziałek.”

Największym wydarzeniem w historii UFC był pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem na gali UFC 229. Obawy Dana White’a dotyczące tego, że UFC 254 nie pobije tego rekordu częściowo wynikają z tego, że główna karta zaczyna się po południu w Ameryce Północnej.

„Jest to trend większy niż teraz. Czy ten trend się utrzyma? Jedną z rzeczy, która jest dla nas bardzo negatywna, jest to, że nie gala nie odbędzie się w primetime w domu i ciężko jest przekazać to ludziom.”

Biorąc pod uwagę samych bohaterów walki wieczoru, ich rekordy, style walki i szum wokół nich oraz to, jaki wpływ na przyszłość dywizji lekkiej UFC będzie miał wynik tego starcia, rekord oglądalności i sprzedaży PPV z pewnością jest w zasięgu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *