Dana White rozważa wprowadzenie boksu pod szyldem UFC

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Być może za jakiś czas marka UFC będzie rozpoznawana nie tylko poprzez walki MMA w klatce, ale również ze względu na pojedynki bokserskie o czym coraz śmielej wypowiada się szef organizacji Dana White.

Dana White jest zapalonym fanem sportów walki, czego nie trzeba tłumaczyć, ale jest również prezydentem największej organizacji MMA jaką jest UFC i bardzo wiele zależy również od niego. Kiedy UFC stawiało swoje pierwsze kroki pod koniec 1993 roku, nie mogło równać się z boksem pod względem popularności i ogromnych pieniędzy otaczających tę dyscyplinę sportu. Kiedy w 2001 roku organizację zakupiła spółka Zuffa, Dana White został prezydentem UFC, ale był on wielkim pasjonatem boksu. Teraz wydaje się, że Dana White rozważa wprowadzenie boksu pod szyldem UFC o czym już od pewnego czasu się dyskutuje.

Te dyskusje rozpoczęły się przed oraz po walce bokserskiej gwiazdy UFC i jej mistrza w wadze lekkiej  Conora McGregora. McGregor zadebiutował w boksie w sierpniu tego roku i zmierzył się z legendą boksu Floydem Mayweatherem Jr. Mayweather wygrał ten pojedynek przez TKO w 10 rundzie powiększając swój idealny rekord do 50-0. Mimo porażki, McGregor przełamał pewną barierę rzucając wyzwanie legendzie boksu i walcząc z Mayweatherem na jego własnym terenie, a przy okazji zgarniając największą wypłatę w swojej dotychczasowej karierze.

Dana White odegrał znaczącą rolę w organizacji tego pojedynku jako negocjator, współorganizator oraz promotor Conora McGregora ze strony UFC i gdyby nie jego zaangażowanie zapewne do tej walki by nie doszło. Rozmawiając z Wall Street Journal, White powiedział, że może sobie wyobrazić UFC organizującą w przyszłości pojedynki bokserskie.

„Mógłbym spróbować sprowadzić boks pod nasz szyld i zobaczyć, co możemy z tym zrobić. Wyobrażam sobie pracę nad tym.”

Nawet jeżeli UFC zdecydowałoby się organizować pojedynki bokserskie, to może minąć jeszcze sporo czasu. Pytanie jednak, czy środowisko fanów MMA przyjęłoby z aprobatą taką decyzję?

6 thoughts on “Dana White rozważa wprowadzenie boksu pod szyldem UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *