Dana White rozczarowany walką Curtisa Blaydesa. Jego zdaniem Blaydes wyszedł na głupca

Handout/Getty Images

Prezydent UFC Dana White skrytykował zawodnika wagi ciężkiej Curtisa Blaydesa za jego występ podczas minionej gali na której pokonał Alexandra Volkova. Jest to swego rodzaju prztyczek w nos ze strony White’a za niewybredny komentarz Blaydesa.

Blaydesowi udało się wygrać przez jednogłośną decyzję 49-46, 48-47 i 48-46 z Volkovem, ponieważ wykorzystał swoje zapasy, aby do woli obalać przeciwnika i kontrolować go w parterze. Blaydesowi nie udało się jednak skończyć walki przed czasem, mimo że miał na to tak dużo w parterze i nie tylko to, ale wyglądał na wyczerpanego w ostatnich dwóch rundach. Mimo pewnych problemów w końcówce walki, wciąż był w stanie dotrwać do końca i podnieść rękę w geście zwycięstwa.

Choć Blaydesowi udało się wygrać przez decyzję, to daleko mu było do najbardziej imponującego występu w UFC. Po pokonaniu Juniora dos Santosa i Shamila Abdurachhimova przez ciosy w dwóch ostatnich walkach, spodziewano się, że Blaydes skończy Volkova. Brak zakończenia walki przed czasem wywołał niezadowoleni fanów oglądających walkę, co okazali na portalach społecznościowych.

Podczas konferencji prasowej po zakończeniu gali, prezydent UFC Dana White skrytykował Blaydesa za jego występ.

„Lubię Curtisa Blaydesa, ale Curtis Blaydes ma złe nastawienie, wiesz?

Nie mam nic przeciwko temu dzieciakowi, ale wiesz, kiedy mówisz tak jak on w tym tygodniu, to lepiej wejdź i skop komuś tyłek, jeśli tak mówisz. Kiedy mówisz to co on, a potem dajesz taką walkę jak on dzisiaj, wyglądał głupio.”

White oczywiście nie był zadowolony z niektórych komentarzy, które Blaydes wygłosił podczas tygodnia walki, dotyczących wynagrodzenia dla zawodników. Jednak ostatecznie, White wydawał się być rozczarowany występem Blaydesa w walce.

Zapytany, czy Blaydes mógłby zdobyć walkę o tytuł, biorąc pod uwagę jego obecną serię czterech zwycięstw, White od razu odrzucił ten pomysł. Prezydent UFC powiedział, że Francis Ngannou, który ma dwa zwycięstwa przez TKO nad Blaydesem, jest następny w kolejce do pasa. Zachęcał też Blaydesa, by w międzyczasie podjął kolejną walkę.

„Jak możesz dać Blaydesowi walkę o tytuł? Jego dwie porażki są z Francisem. Jak możesz dać mu walkę o tytuł pomijając Francisa? Tak, będzie uważany za następnego w kolejce. Z jego dzisiejszym występem i jego kardio, nie czekałbym na jego miejscu. Zostałbym aktywny, starałbym się być zajęty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *