Dana White o walce, która okazała się jego największym sukcesem w roli promotora

Buda Mendes/Zuffa LLC via Getty Images

Prezydent największej organizacji MMA na świecie UFC, Dana White wskazał walkę, która okazała się jego największym sukcesem w roli promotora.

Dana White zajmuje stanowisko prezesa organizacji UFC od 2001 roku i przez ten długi okres zorganizował wiele gal i jeszcze więcej pojedynków, ale który pojedynek według White’a był tym, który według niego okazał się tym najlepszym pod względem organizacyjnym i promocyjnym?

Okazuje się, że taką walką był pojedynek kobiet, a konkretnie walka niepokonanej wówczas mistrzyni wagi koguciej Rondy Rousey z Holly Holm na gali UFC 193 w listopadzie 2015 roku. Walka ta zakończyła się porażką Rousey przez nokaut w drugiej rundzie, co było olbrzymim zaskoczeniem dla całego świata MMA. Po dwunastu zwycięstwach z rzędu i sześciu obronionych tytułach, Ronda Rousey straciła tytuł mistrzyni. Rousey ciężko przeżyła tę porażkę i kolejną walkę stoczyła ponad rok później w grudniu 2016 roku na gali UFC 207. Niestety dla Rondy, walka z Amandą Nunes zakończyła się porażką przez TKO w pierwszej rundzie i była to dla niej ostatnia walka w UFC po której zdecydowała się odejść do WWE.

Wracając jednak do pojedynku Rousey vs Holm, należy wspomnieć, że Holly Holm została drugą mistrzynią dywizji koguciej w UFC mimo tego, że weszła do tego pojedynku jako duży underdog. Niemniej jednak „The Preacher’s Daughter” wykonała znakomitą pracę w stójce szybko kończąc swoją rywalkę.

W wywiadzie udzielonemu Tony’emu Robbins’owi, Dana White stwierdził, że ​​pojedynek Rondy Rousey z Holly Holm był jego największym sukcesem w roli promotora.

„Kiedy zestawiamy ze sobą walki, taka jest moja praca, ponieważ każdy od razu ma opinię, mówiąc: „Ten facet wygra!” Moim zadaniem jest skłonić cię do postawienia pytania, kto twoim zdaniem wygra tę walkę.

Muszę więc zebrać wszystkie informacje, które mogę uzyskać na temat obydwu zawodników, a następnie muszę sprzedać ci, dlaczego ta walka nie pójdzie tak, jak myślisz.

Powiedziałbym, że moją najlepszą walką jest pojedynek Holly Holm kontra Ronda Rousey. Zrobiłem z tym dobrą robotę. Kiedy ogłoszono tę walkę, typy bukmacherskie na zwycięstwo Rondy były ogromne. Nikt nie dawał Holly szansy. Powiedziałem: „Ronda nigdy nie walczyła z nikim takim. Holly uderza, kopie na głowę, to i tamto”. Nawet Joe Rogan powiedział: „Nie ma mowy, aby Holly Holm wygrała tę walkę.” Nie tylko sprzedaliśmy tę walkę, ale Holly Holm wygrała tę walkę.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *