Dana White o Jonie Jonesie: „On nie wytrzymał presji towarzyszącej mistrzowi”

Getty Images

Kariera Jona Jonesa po raz kolejny znalazła się na ostrym zakręcie. Po tym jak oblał testy antydopingowe przed walką z Danielem Cormierem na UFC 214. W jego sprawie zabrał głos szef organizacji Dana White.

Prezydent UFC Dana White przedstawił swoje przemyślenia w Dan Le Batard Show na temat byłego mistrza wagi półciężkiej UFC i jednego z najlepszych zawodników MMA.

„On zapisał się w historii jako prawdopodobnie najlepszy zawodnik i gdyby nic się nie stało, prawdopodobnie walczyłby teraz w wadze ciężkiej i kto wie, co mogłoby się wydarzyć? Jestem w biznesie, gdzie jest sława i pieniądze. Musisz zrozumieć szalony charakter zarabiania pieniędzy, które natychmiast łączą się z biznesem walki.”

Mówiąc dalej o Jonesie, White kontynuował i zadał retoryczne pytanie, czy Jon Jones był w stanie znieść presję mistrza będącego na świeczniku.

„Pojawił się Jon Jones i zaczął zarabiać miliony dolarów, a wówczas 24 lata. Możesz wrócić do wywiadów ze mną w których mówiłem, że jest świetnie, jest wystarczająco utalentowany, utalentowany na tyle, aby zdobyć tytuł mistrza. Czy potrafi radzić sobie z presją i wszystkimi rzeczami z tym związanymi, które towarzyszą mistrzowi świata? Ze sławą? Z bogactwem? I on na to pytanie odpowiedział.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *