Dana White nie chce, aby Mario Yamasaki sędziował kolejne pojedynki w UFC

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dana White nie jest zadowolony z ostatniej postawy brazylijskiego sędziego, i wolałby aby już więcej nie sędziował w UFC.

Podczas ostatniej gali UFC, która odbyła się w brazylijskim Belem, Valentina Shevchenko (15-3) zaliczyła świetny debiut w kategorii muszej, pokonując debiutantkę Priscilę Cachoeirę (8-1). Valentina nie dała żadnych szans swojej rywalce, pokonując ją przez poddanie w 2 rundzie. Po walce, sędzia główny – Mario Yamasaki, który odpowiadał za prawidłowy przebieg tego pojedynku, znalazł się na celowniku z racji nie przerwania pojedynku w odpowiednim momencie, mogąc doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych pokonanej zawodniczki.

Według portalu FightMetric.com, który jest oficjalnym partnerem organizacji UFC w dostarczaniu statystyk pojedynków, Valentina Shevchenko zadała 230 ciosów, podczas gdy Priscila Cachoeira zaledwie 3(!) Brazylijski sędzia miał wiele okazji aby zakończyć ten pojedynek, ale przerwał go dopiero wtedy, kiedy Priscila poddała się przed duszeniem Valentiny.

Dana White podzielił się swoją opinią na ten temat w mediach społecznościowych, uważając, że sędzia popełnił karygodny błąd i według niego nie powinien już sędziować w UFC.

Jestem zaszczycony, że walczysz w organizacji UFC (Cachoeira), ale sędzia jest od tego aby cię chronić, a Mario tego nie zrobił. To nie jest jego pierwszy odrażający występ jako sędziego głównego.

Mam nadzieję, że po tym przerażającym oraz niekompetentnym występie, Mario Yamasaki już więcej nie postawi swojej nogi w Oktagonie UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *