Dana White: Myślę, że teraz Ronda Rousey zawalczy o pas

Getty images / UFC
Getty images / UFC

Dana White o sytuacji w dywizji koguciej kobiet.

W co-main evencie UFC 196 Miesha Tate (18-5, 5-2 w UFC) odebrała mistrzowski pas Holly Holm (10-1, 3-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) dusząc ją zza pleców w piątej rundzie walki. Cupcake pytana po walce o rywalkę w pierwszej obronie pasa odpowiedziała, że do UFC należy przydzielenie jej przeciwniczki. Wiadomo, że są 3 opcje: natychmiastowy rewanż z Holm, walka z Rondą Rousey (12-1, 6-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) lub – co najmniej prawdopodobne – pojedynek z Amandą Nunes (12-5, 5-1 w UFC, #4 w rankingu UFC), która w sobotę odniosła piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich walkach.

W wywiadzie dla ESPN Dana White mówił, że najprawdopodobniej Tate zawalczy teraz z Rousey.

Myślę, że teraz Ronda zawalczy o pas. To się wydarzy, mówiłem o tym jeszcze zanim do tej walki doszło.

W dalszej części wywiadu prezydent UFC mówił, że Ronda nie oglądała UFC 196, podczas sobotniego wieczoru zasiadała na widowni wrestlingowej gali.

Napisałem Rondzie wiadomość a ona nie oglądała tej walki. Napisałem do niej a ona zapytała: 'co się stało?’ Ja napisałem: 'Miesha udusiła ją do nieprzytomności.’ Ona odpowiedziała: 'dobrze, wygląda na to, że muszę wracać do pracy’. Nie wiem co to oznacza – karierę aktorską czy walki.

Ona nie planuje wracać przed październikiem lub listopadem, ale to nie ma znaczenia. Mogę pytać. Ronda bardzo ciężko pracowała w tej organizacji przez 3 i pół roku i uwierzcie mi, ona zrobiła wszystko co od niej wymagano. Jeśli ona nie chce wracać przed październikiem, może tak zrobić.

Ronda i Tate w przeszłości rywalizowały ze sobą już 2-krotnie. W marcu 2012r. Rousey odebrała Mieshy mistrzostwo organizacji Strikeforce, drugi raz Rowdy pokonała rywalkę podczas UFC 168 broniąc mistrzostwa kategorii koguciej.

7 thoughts on “Dana White: Myślę, że teraz Ronda Rousey zawalczy o pas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *