Dana White ma plan wobec Conora McGregora, Khabiba Nurmagomedova, Tony’ego Fergusona i Dustina Poirier

Fot. UFC.com

Dana White uchylił rąbka tajemnicy dotyczącego najbliższej przyszłości czwórki czołowych zawodników dywizji lekkiej UFC Conora McGregora, Khabiba Nurmagomedova, Tony’ego Fergusona i Dustina Poirier.

Prezydent UFC, Dana White, ma na myśli zorganizowanie turnieju między tymi zawodnikami, ale waha się, czy ogłaszać cokolwiek oficjalnego do grudnia. Dokładnie mówiąc do 10 grudnia bowiem tego dnia ma się odbyć druga rozprawa Komisji Sportowej Stanu Nevada, która zdecyduje jakie zostaną nałożone kary na Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora za bójkę między ich teamami na gali UFC 229.

White wielokrotnie powtarzał, że nie będzie bawił się w matchmakera w kwestii kolejnych walk tych dwóch zawodników, dopóki nie zostanie rozstrzygnięta sprawa z NSAC. White ma jednak pewne przemyślenia na temat tego, z kim McGregor i Nurmagomedov powinni się teraz zmierzyć.

„Walka, która ma sens teraz [dla Conora McGregora], to prawdopodobnie walka z [Dustinem] Poirier, a Tony [Ferguson] dostaje walkę o  tytuł [z Khabibem Nurmagomedovem] i potem dwóch zwycięzców zawalczy ze sobą, ale nie jestem pewien dokładnie, kiedy Conor będzie mógł walczyć. Musimy najpierw przebrnąć przez sprawę z Komisją Sportową Stanu Nevada.

Mógłbym zobaczyć walkę Poirier vs Conor. Tony zasługuje na walkę o tytuł. Kto wie, co się stanie z Khabibem lub Conorem. Jeśli Khabib dostanie jakieś duże zawieszenie, ci faceci dostaną tę walkę. Kto wie. Nie możemy niczego planować, dopóki nie zakończy się ta sprawa.”

White stwierdził, że z pewnością nie dojdzie teraz do dwóch pojedynków o których w ostatnim czasie sporo się mówiło, a chodzi o natychmiastowy rewanż między Nurmagomedovem a McGregorem oraz walkę między Donaldem Cerrone a Conorem McGregorem o której mówił Cowboy.

„Walka z Cowboy’em Cerrone nigdy nie była omawiana. To całkowita nieprawda. Walka, która miałaby sens, to pojedynek z Dustinem Poirier.”

White brzmiał dość stanowczo mówiąc o tym, że Tony Ferguson dostanie walkę o pas, ale nawet to nie jest pewne, ponieważ nie wiadomo, jak długo Nurmagomedov mógłby zostać odsunięty od rywalizacji przez NSAC za rozpoczęcie bójki.

„Kto wie, jakie ci faceci otrzymają zawieszenia. Gdyby była to tylko grzywna, byłaby to jedna rzecz. Oni na pewno zostaną zawieszeni. Nie widzę opcji, by nie zostali zawieszeni. Nie mogę nic zrobić.”

O ile White spodziewał się, że Nurmagomiedov zostanie zawieszony, nie był skłonny do mówienia ile mogłoby ono potrwać, ale powiedział, że  najgorszym scenariuszem byłoby zawieszenie niepokonanego Rosjanina przez cały następny rok.

„Nie sądzę, aby dali Khabibowi ponad rok. Mam taką nadzieję. Jeśli to będzie ponad roczne zawieszenie, dajcie spokój, to nie byłoby sprawiedliwe. Wszystko skończyło się w 40 sekund. Nikt nikogo nie dotknął, nikt nie został ranny, nic się nie stało.

Myślę, że komisja musi wysłać wiadomość i mam nadzieję, że nie będzie to ponad rok zawieszenia. Nie sądzę, żeby to było sprawiedliwe.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *