Dana White krytycznie wobec opieszałości sędziego na UFC Fight Night 30

Szef UFC Dana White jak i spora część oglądających jedną z walk na UFC Fight Night 30 mogła doznać deja vu.

Dana White jest bardzo krytyczny wobec zachowania sędziego, który nie zatrzymał wcześniej pojedynku Jessici Andrade z Rosi Sexton. „To powinno być zatrzymane. Powiedziałem, że powinniśmy zatrzymać sędziego w holu i niech ktoś okłada go po twarzy przez 15 minut i nikt nie powinien mu pomóc, zobaczyłby wtedy jak to jest.”

W ciągu ostatnich kilku tygodni White dość krytycznie odniósł się do zbyt późnego zatrzymywania walk. Najlepszym tego przykładem była walka Caina Velasqueza z Juniorem dos Santosem. W ostatniej rundzie walka została przerwana, ale później Santos mówił, że nie pamiętał nic od drugiej rundy.

Jessica Andrade ma obecnie po jednej porażce i jednym zwycięstwie. W swoim debiucie w UFC przegrała z Liz Carmouche. Rosi Sexton jest w nieco gorszej sytuacji ponieważ jej rekord w UFC to 0-2. Oglądając pojedynek Andrade vs Sexton faktycznie miało się wrażenie, że to kopia walki Velasquez vs dos Santos.

10 thoughts on “Dana White krytycznie wobec opieszałości sędziego na UFC Fight Night 30

1. Zgadzam się że te walki powinny być przerwane wcześniej ale rozumiem też trochę sędziów. UFC to nie KSW i tam walczą profesjonaliści którzy utrzymują się z tego sportu. Jak sędzia przerwie za wcześnie walkę to później zaraz są zarzuty że komuś przeszkodził w karierze albo że faworyzował drugiego zawodnika.
    Od czego jest narożnik? Skoro widzą że okładają niemiłosiernie ich zawodnika to trzeba rzucić ręcznik.

2. Ludzie mysla, ze fighterzy dostaja tylko to co jest za walke heh. Tam to sa takie bonusy miedzy walkami, ze glowa mala. Juz nieraz czytalem artykul, ze Danka z bracmi Ferittas, przyjechali do jakiegos fajtera i dali mu fure za 200k $
    byl gdzies na necie art (ktorego teraz nie moge zanelzc) o zarobkach rocznych..zreszta, kazdy fajter ma jakies wyrabany w kosmos dom + fura, ze hoho, na pewno kupil to wsio z tego, ze dostal 60k $ za walke, raz w roku.. reszta z bramek pewnie 😉

3. Jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej milcz. Jak już inni napisali w UFC wypłata za walkę to dodatek bo każdy ma sponsorów i czasem woli dostać za mocno wpierdol jak JDS niż poddać walkę bo to źle wpłynie na jego wizerunek. Dobry wizerunek sportowca przekłada się na lepsze kontrakty ze sponsorami.

4. No wybaczcie ale w boksie nie takie akcje przerywał sędzia. Doskonały przykład Klitschko vs Lewis. Kontuzja to kontuzja, oklep to oklep. Rozumiem też, że Fedor nie był profesjonalistą skoro przerwali mu aż dwie walki przed czasem. Ale odkąd zobaczyłem kilka brutalnych walk w UFC stwierdzam, ze te zatrzymania nie były przypadkowe. Możecie mnie nazwać paranoikiem.

5. Słuchajcie jak można było przerwać walke JDS’a skoro ten nie stał bezczynnie i nie dawał sie oklepywać tylko robił co mógł ?
    Sorry panowie ale tak walczy Velas dużo krwi i tyle w sprawie.
    Rozumiem sprawy zdrowotne , dobro zawodnika oczywiscie . Ale to są dorośli ludzie , taki Mir odrazu klepiej jak mocniej zarobi i nikt go nie wini. Sa zawodnicy jak JDS którzy prędzej odlecą niż sie poddadzą.
    To inna klasa zawodnicza i trzeba to uszanować .