Dana White: Być może zobaczymy walkę Daniel Cormier vs Jon Jones 3 w wadze ciężkiej

UFC

Prezydent UFC, Dana White powiedział w rozmowie z TMZ Sports, że trzecia walka pomiędzy Danielem Cormierem i Jonem Jonesem może zostać zakontraktowana w wadze ciężkiej.

Daniel Cormier jest obecnie posiadaczem dwóch tytułów mistrzowskich w kategoriach półciężkiej i ciężkiej. Ten drugi pas ma być stawką pojedynku z byłym mistrzem Brockiem Lesnaem, który planowany jest na początku przyszłego roku. Mimo to, wciąż wiele mówi się o potencjalnej trzeciej walce między Danielem Cormierem i Jonem Jonesem, którzy są najbardziej zajadłymi rywalami w historii UFC. W związku z tym, że Jones zostanie dopuszczony do rywalizacji po 28 października, pojawia się pytanie, czy jeszcze przed zakończeniem kariery przez Cormiera, dojdzie do jego walki z Jonesem?

Oto, co na ten temat miał do powiedzenia Dana White w rozmowie z TMZ Sports:

„Chciałbym to zobaczyć, myślę, że fani również chcieliby to zobaczyć. Ciekawe, być może będziemy mogli zobaczyć tę walkę w wadze ciężkiej.”

Jak to się ma do planowanej walki Daniela Cormiera z Brockiem Lesnarem?

„Zrobię wszystko, co zechce zrobić DC. Daniel Cormier był dla nas niesamowitym mistrzem. Jest niesamowitym człowiekiem. On jest po prostu super gościem i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby ten człowiek był szczęśliwy.”

Daniel Cormier powiedział w programie Ariela Helwani, że mimo wszystko chce stoczyć trzecią walkę z Jonem Jonesem, ale organizacja naciska na niego, by zwakował pas wagi półciężkiej. Być może planem UFC jest zestawienie Jona Jonesa z Alexandrem Gustafssonem o pas wagi półciężkiej, a Daniela Cormiera z Brockiem Lesnarem i jeżeli obydwaj – „DC” i „Bones” – wygrają swoje walki, dojdzie wówczas do super pojedynku między dwoma mistrzami. Może być też tak, że Jones poczeka na walkę Cormiera z Lesnarem i dopiero po tym starciu dojdzie do ich trzeciego pojedynku, a Jones w międzyczasie przygotuje się do rywalizacji w wadze ciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *