Dan Hooker krytykuje Charlesa Oliveirę za odrzucenie walki z Michaelem Chandlerem

Chris Unger/Zuffa LLC via Getty Images

Dan Hooker nie kupuje argumentów Charlesa Oliveiry, który odrzucił ofertę walki z Michaelem Chandlerem z którym zmierzy się Hooker w walce co-main event na gali UFC 257.

Według prezydenta UFC Dany White’a, przed zarezerwowaniem walki Dan Hooker vs. Michael Chandler na gali UFC 257, pierwotnym przeciwnikiem dla Chandlera miał być Oliveira, ale „Do Bronx” odrzucił tę propozycję z powodu problemów z wagą.

White twierdzi, że Oliveira (30-8 MMA, 18-8 UFC) powiedział, że nie miał wystarczająco dużo czasu, aby zejść do 155 funtów, ale Hooker (20-9 MMA, 10-5 UFC) zaprzecza temu. Uważa on, że Oliveira po prostu nie chciał ryzykować swojej pozycji w rankingu witając Chandlera w UFC.

„Jedynym powodem, dla którego tu jestem jest to, że wszyscy przede mną odrzucili walkę” – powiedział Hooker podczas czwartkowej konferencji prasowej przed UFC 257. „Nie chcieli podjąć ryzyka. Nie chcieli ryzykować swojego miejsca. Wymyślili masę wymówek. Stary „Charlie Olives” mówi, że nie może zrobić wagi. Dana, wierzysz, że „Charlie Olives” nie może zrobić wagi? Mam kije od miotły grubsze niż ten chłopak. Jestem tutaj. Podejmuję ryzyko. To oznacza, że zgarniam nagrodę.”

W ostatnim wywiadzie dla ESPN, Chandler (21-5 MMA, 0-0 UFC) powiedział, że uważa Hookera za najtrudniejszy dla niego pojedynek stylistycznie, a Hooker odniósł się do tej wypowiedzi.

„To nie jest dobry styl. Założę się, że gdyby mógł wybrać kogokolwiek innego, to nie byłbym to ja – długi, wysoki facet. Moja gra jest zbudowana wokół broniących się zapaśników”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *