Cub Swanson dziękuje za lekcję jakiej udzielił mu Frankie Edgar

The Answer pokonał podopiecznego Grega Jacksona w walce wieczoru sobotniej gali UFC.

Cub Swanson (21-6, 6-2 w UFC, #2 w rankingu UFC) na pewno nie zalicza sobotniego występu do udanych. 31-latek wręcz poległ w starciu z Frankie Edgarem (18-4-1, 12-4-1 w UFC, #3 w rankingu UFC). Były mistrz UFC wagi lekkiej dominował od samego początku walki, udanie obalał, w parterze rozbijał rywala ciosami a w stójce nie pozwalał zrobić sobie krzywdy. Koniec walki nastąpił w V rundzie, Frankie założył dźwignię na kark a Cub odklepał na 4 sekundy przed końcem walki.

Po walce Swanson powiedział:

Oczywiście, jest to bardzo frustrujące. Edgar zrobił co do niego należało. Byłem bardzo pewny siebie i myślałem, że jestem przygotowany. Chcę mu podziękować za lekcję, wrócę lepszy.”

Wziąłem tę walkę, ponieważ wierzyłem, że jest on jednym z najlepszych na świecie w niskich kategoriach wagowych i chciałem się sprawdzić. Wiedziałem, że przegrywałem ale do końca miałem nadzieję.”

Wiele jego łokci wylądowało na mojej szczęce, więc moja szczęka była zmęczona. Pokazywałem, że on mnie nie skończy. Kiedy miałem otwarte usta on trafił mnie w szczękę bardzo mocno. Nie chciałem ponownego złamania szczęki.”

Póki co przyszłość Swansona nie jest bliżej znana. Amerykanin nie dawno wspominał o możliwości stoczenia bokserskiego pojedynku.

4 thoughts on “Cub Swanson dziękuje za lekcję jakiej udzielił mu Frankie Edgar

  1. Edgar vs Aldo 2 musi dojs do skutku. Rudy jest ciagle niesprawdzony . Lubie go alo jakos go nie widze z Aldem , Frankiem czy Mendesem. Ktos go usadzi po Siverze i bedzie lament . Chyba ,ze go wsadza na Aldo od razu to Aldo to zrobi. Za bardzo sie spieszy moim zdaniem, przeskok w poziomie rywala go dobije, arogancja go zgubi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *