CSAC chce, aby Marlon Moraes i trzej inni zawodnicy przeszli do wyższej kategorii wagowej

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Sportowa Komisja Stanu Kalifornia (CSAC) chce, aby czterej zawodnicy przeszli do wyższej kategorii wagowej po swoich ostatnich walkach na gali UFC Fight Night 123 w dniu 9 grudnia we Fresno.

Tymi zawodnikami jest trójka walcząca w dywizji koguciej Marlon Moraes, Iuri Alcantara i Luke Sanders oraz jeden lekki Davi Ramos. Regulamin Komisji mówi, że zawodnik w chwili ważenia nie powinien przekraczać 10% zakontraktowanej wagi, jednak cała czwórka w trakcie ważenia przekroczyła te limity.

W przyszłości CSAC nie będzie licencjonować tych zawodników w ich obecnych kategoriach wagowych „bez szczegółowej dokumentacji lekarskiej od licencjonowanego lekarza poświadczającego klasę wagową, która jest odpowiednia i zweryfikowany przez lekarzy CSAC.”

Moraes uzyskał 14,5% ponad limit ważąc 155 funtów w dniu walki z Aljamainem Sterlingiem podczas gdy na ważeniu miał 135,4 funtów. Alcantara z ważenia 135,4 funtów wszedł do Oktagonu w wadze 154,6, co stanowi 14%. Sanders ze 135,6 na ważeniu wszedł do walki w wadze 154,5 funtów co stanowi również 14% ponad limit. Ramos to w tym przypadku rekordzista, który przekroczył limit o 15%, z ważenia 155,8 funtów wszedł do pojedynku w wadze 179 funtów.

Moraes pokonał Aljamain Sterling w pierwszej rundzie, nokautując go kolanem i zgarniając drugie zwycięstwo w UFC. CSAC chce, aby przeniósł się teraz do dywizji piórkowej. Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy inne komisje sportowe będą również uznawać zalecenia kalifornijskiej komisji.

Na gali UFC Fresno Davi Ramos pokonał Chrisa Gruetzemachera w trzeciej rundzie przez duszenie zza pleców w trzeciej rundzie; Iuri Alcantara przegrał przez jednogłośną decyzję z Alejandro Perezem, a Luke Sanders został skończony przez Andre Soukhamathath’a w drugiej rundzie przez TKO.

Również na tej samej karcie walk, CSAC zmieniła kategorię wagową walki między Alexem Perezem i Carlsem Johnem de Tomasem na wagę kogucią, ponieważ de Tomas jak i Perez przekroczyli 10 procentowy limit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *