Cris Cyborg zawalczy w wadze 140 funtów na Invicta FC 15

Cris "Cyborg" Justino / Invicta FC
Cris „Cyborg” Justino / Invicta FC

Cristiane „Cyborg” Justino (14-1) zawalczy w wadze niższej, niż dotychczasowa piórkowa (145 funtów/ 66 kg), ale jeszcze nie z mistrzynią UFC Rondą Rousey.

„Cyborg” jest aktualną mistrzynią wagi piórkowej Invicta FC. W listopadzie zawalczy na gali Invicta FC 15  w wadze catchweight 140 funtów. Jej przeciwniczka jest jeszcze nieznana.

W walce wieczoru Invicta FC 15 zmierzą się mistrzyni wagi słomkowej Invicta FC Livia Renata Souza (8-0) z wschodzącą gwiazdą MMA z Meksyku, Alexą Grasso (7-0). Souza zdobyła pas mistrzowski w kwietniu poddając Katję Kankaanpaa. Brazylijka miała mierzyć się z Grasso na Invicta 14, jednak Meksykanka doznała kontuzji i musiała wycofać się z walki. 22-letnia Grasso zwróciła na siebie oczy społeczności MMA po tym, jak Dana White stwierdził publicznie, że to zawodniczka, którą warto obserwować.

„Cyborg” ma zamiar docelowo walczyć w wadze 135 funtów, aby móc zmierzyć się z Rondą Rousey i raz na zawsze rozwiać wątpliwości, która z nich jest najlepszą zawodniczką MMA na świecie. Cris próbowała doprowadzić do ich walki w catchweight 140 funtów z racji problemów z zejściem z wagą do limitu kategorii koguciej, ale Rousey uparła się, że jeśli ma dojść do ich pojedynku – to tylko w wadze 135 funtów.

Justino i Rousey są dla siebie jedynymi poważnymi zagrożeniami, ponieważ w swoich kategoriach wagowych uchodzą za niemożliwe do pokonania. Wygląda na to, że „Cyborg” robi w końcu pierwszy krok w kierunku zorganizowania ich walki.

Ponadto, ostatnio na Instagramie ukazało się jej zdjęcie, na którym wygląda…szczupło? 🙂

2 thoughts on “Cris Cyborg zawalczy w wadze 140 funtów na Invicta FC 15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *