Cris Cyborg przerwała negocjacje z UFC w sprawie walki z Holly Holm

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po długich oczekiwaniach na pojedynek o tytuł wagi piórkowej między mistrzynią Cris Justino i Holly Holm wszystko szło dobrze w ostatnim czasie aż do dzisiaj kiedy Justino ogłosiła zerwanie rozmów z UFC.

Po wygranej walce z Tonyą Evinger na gali UFC 214 i zdobyciu tytułu wagi piórkowej na który Cris Justino tak długo czekała, pojawiło się pytanie z kim Brazylijka stoczy swoją kolejną walkę. Cyborg od dawna chciała się zmierzyć z byłą mistrzynią wagi koguciej Holly Holm i mocno promowała tę walkę. Holm również wyraziła gotowość do stoczenia tego pojedynku, który mógłby się odbyć na gali UFC 219. Pozostała więc już tylko kwestia dogadania się w tej sprawie z UFC i dopięcie sprawy podpisaniem kontraktu na walkę.

Niestety nie jest tak pięknie jak mogłoby się wydawać, ponieważ Cris Cyborg i jej team odwołali negocjacje i kolejne spotkanie z przedstawicielami UFC mające przypieczętować umowę na walkę. Według Justino, UFC zaoferowało jej jeszcze mniej pieniędzy niż za walkę o pas z Tonyą Evinger.

„Moje spotkanie z UFC w przyszłym tygodniu zostało odwołane. Oni chcieli mi zapłacić mniej za walkę z Holly Holm niż za pojedynek z Tonyą Evinger.”

Na pytanie, czy walka również będzie odwołana, Cris Cyborg odpowiedziała:

„Będę trenowała jeszcze ciężej niż przed jakąkolwiek inną walką i powierzę tę sprawę Bogu.”

Gdyby kwestia dotyczyła rywalki dla Cris Cyborg, to jest jeszcze opcja walki z mistrzynią wagi piórkowej Invicta FC Megan Anderson z którą Justino miała walczyć, ale wycofała się z walki z powodu problemów osobistych. Jeśli jednak problem leży w zbyt niskiej gaży dla zawodniczki, to rozwiązanie problemu może być znacznie trudniejsze. Miejmy jednak nadzieję, że obydwu stronom uda się dojść do porozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *