Cris Cyborg pokonała przed czasem Leslie Smith w rewanżu na gali Bellator 259

Bellator

Cris Cyborg kontynuuje swoją dominację w Bellatorze po kolejnym zwycięstwie w walce o pas wagi piórkowej w której pokonała przed czasem Leslie Smith w rewanżu na gali Bellator 259.

Cris Cyborg miała sposób z Leslie Smith przez większość ich mistrzowskiego pojedynku przed wygraną przez TKO w samej końcówce walki, dzięki czemu zachowała swój tytuł wagi piórkowej.

Walka o tytuł była rewanżem za walkę z 2016 roku w UFC, w której Cyborg (24-2 MMA, 3-0 BMMA) pokonała Smith (12-9-1 MMA, 2-3 BMMA) w pierwszej rundzie przez TKO. Walka toczyła się w wadze catchweight 140 funtów i była debiutem Cyborg w UFC.

W pierwszych dwóch rundach, Cyborg całkowicie zdominowała walkę. Brazylijka trafiała mocnymi ciosami, wielokrotnie powalała i obalała Smith. W parterze Cyborg również przeważała, zadając ciosy.

Runda 3 była najlepsza w wykonaniu Smith. Uniknęła wielu mocnych ciosów i przyjęła mniej obrażeń, zadając przy tym kilka własnych uderzeń. Mimo to, Cyborg utrzymywała kontrolę i dominowała w większości wymian.

W ostatnich dwóch rundach Cyborg była dużo bardziej cierpliwa. Dobrze dobierała swoje ciosy i utrzymywała przewagę na kartach punktowych, ale jej częstotliwość zadawanych ciosów i agresja wydawały się znacznie mniejsze. Włączyła też do swojej ofensywy obalenia, co nie było często spotykane w jej poprzednich walkach.

Pod koniec piątej rundy, Cyborg skontrowała prawym sierpowym, który posłał Smith na deski. Następnie wyprowadziła serię ciosów, które zmusiły sędziego do przerwania walki przed gongiem.

Cris Cyborg pokonała Leslie Smith przez TKO (uderzenia) – runda 5, 4:51

Dzięki zwycięstwu, Brazylijka ma teraz trzy wygrane walki pod sztandarem Bellatora i cztery wygrane od czasu jej porażki przez TKO z podwójną mistrzynią UFC Amandą Nunes w 2018 roku.

Tymczasem Smith ma teraz naprzemiennie zwycięstwa i porażki od czasu dołączenia do Bellatora w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *