Cris Cyborg nie będzie walczyć w kategorii koguciej

Dwa i pół miesiąca po ogłoszeniu decyzji o zejściu do wagi koguciej, mistrzyni wagi piórkowej Invicta FC Cris Cyborg oznajmiła, że nie będzie próbowała kiedykolwiek zbijać dodatkowych 10 funtów.

„Nie mogę. Od teraz będę walczyć tylko w mojej wadze albo w catchweight. Nie walczyłam od dawna i dlatego chcę wrócić do swojej kategorii wagowej.”

Brazylijka odłożyła zejście do wagi koguciej z powodu kontuzji, jednak brak podnoszenia tematu przez prezesa UFC Danę White i mistrzynię kategorii koguciej UFC Rondę Rousey, spowodował zmianę zdania Cyborg.

„Zdałam sobie sprawę, że jestem jedyną osobą, która wkłada wysiłek, aby do tej walki doszło. Uważam, że oni też powinni się postarać.”

Cyborg, która oglądała na żywo z pierwszego rzędu galę UFC on FOX 13 w Phoenix, planuje bronić pasa Invicta 145 funtów w lutym.

4 thoughts on “Cris Cyborg nie będzie walczyć w kategorii koguciej

  1. Wielka szkoda… W sumie to sie jej nie dziwie, bo zbyt duzo zdrowia by to ja kosztowalo. Imo Ronda moglaby pusc do 145. Skoro wyrazila chec stoczenia walki w 145 z Carano to czemu nie chce zrobic tego samego z Cyborg?

  2. @sava9e Pełna zbroja Rondy i tyle, ona nie chce walczyć nawet w catchweight, a co dopiero w walce Cris… Szkoda, ale taka prawda, że tylko Cyborg się starała o tą walkę. Dana nie chętnie mówił o jej przyjęciu, a jak była mowa o tym, że Cris zbije wagę, to powiedział, że będzie musiała stoczyć kilka walk, żeby wywalczyć sobie pozycję…

  3. Nie ma się co dziwić, że nie dopuszczą jej od tak do walki z Rondą, to kura ze złotymi jajami. Zresztą ona jest mistrzynią swojej kategorii wagowej w UFC i to niezaprzeczalną, po co ma chodzić na ustępstwa dla jakiejś kontrowersyjnej klientki i ryzykować zdrowie i pozycje? Jeśli Cyborg byłaby dużo lepsza i chciała tego tak bardzo jak o tym gada, to by zbiła i wspięła się po drabince UFC, bez tego to czcze gadanie i spekulacje.

  4. @Janusz
    Cyborg jest kontrowersyjna ale jest wg wielu najlepsza zawodniczka w mma . Ronda obsrala zbroje i tyle . Wszedzie sie mowi ,ze jesli zawalcza to wyjasni sie kto rzadzi w babskiej dywizji. Ona nie jest jakims Sonnenem ,ktory nie mial zadatkow na mistrza. Zdrowie to ryzykuje Cyborg bo ma duzo do zrzucenia. Cathweight jest dobrym pomyslem , Ronda jest silna fizycznie , karlem nie jest. Spotkac sie miedzy swoimi kategoriami wagowymi bedzie fair i walka nie o pas i kazdy happy poza Dana bo pyza przegra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *