Cris Cyborg chętnie zmierzyłaby się z mistrzynią PFL Kaylą Harrison w wadze lekkiej

Bellator/PFL

Mistrzyni dywizji piórkowej Bellatora Cris Cyborg podoba się pomysł potencjalnej walki z mistrzynią wagi lekkiej PFL Kaylą Harrison.

Cris Cyborg, powiedziała, że chciałaby w przyszłości zmierzyć się z Kaylą Harrison, a do walki tej chętnie przeszłaby nawet do kategorii 155 funtów. Cyborg (23-2 MMA, 2-0 BMMA) uważa, że Harrison jest coraz lepszą konkurentką i wierzy, że osobiście stanowiłaby prawdziwe wyzwanie dla Harrison.

„Uważam, że walczy z dziewczynami poniżej swoich umiejętności; dziewczyny nie są na jej poziomie. Ale radzi sobie świetnie, a to jest strategia jej menadżera, jednak oczywiście musi tam wrócić i zdobyć tytuł kolejny raz.

Wierzę, że w tym roku zawalczy w turnieju wagi 155 funtów w PFL, a jeśli zostanie ponownie mistrzynią, to na pewno chciałabym z nią zawalczyć. Sądzę, że kibice chcieliby to obejrzeć. A ja chciałbym przejść do wagi lekkiej. Zanim przejdę na emeryturę, chcę pomóc zbudować tę dywizję, a ona jest młoda, więc zobaczmy, czy chciałaby stoczyć prawdziwy pojedynek.”

Biorąc pod uwagę to, że Bellator i PFL wyraziły chęć współpracy, walka Cyborga z Harrison może się w przyszłości urzeczywistnić. Harrison powiedział też w rozmowie z MMA Junkie, że „skorzysta z tej okazji”.

Cyborg walczyła przez większość swojej kariery z kategorii 145 funtów. Jest pierwszą zawodniczką, która zdobyła tytuły w Bellatorze, UFC, Strikeforce i Invicta FC. Brazylijka zawsze uważana była za jedną z najsilniejszych zawodniczek w MMA.

Harrison udowodniła w zeszłym roku, że potrafi rywalizować w wadze piórkowej, kiedy wygrała z Courtney King na Invicta FC 43 i jest jedną z lepszych zawodniczek w MMA.

Cris Cyborg chciałaby zawalczyć w wadze lekkiej, żeby zobaczyć, jak poradzi sobie w kategorii cięższej o 10 funtów.

„Nigdy nie miałam okazji; wszyscy ludzie zawsze mówili mi, żebym schodziła niżej. Na co dzień chodzę w wadze około 170, 175, więc 155 funtów byłoby dla mnie o wiele lepsze niż 145. Nigdy nie miałam okazji, ale na pewno może się taka pojawić.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *