Conor McGregor zabrał głos po swojej porażce z Dustinem Poirierem na UFC 257

Jeff Bottari/Zuffa LLC

W sobotnią noc na gali UFC 257, Conor McGregor (27-6 MMA, 19-5 UFC) został znokautowany po raz pierwszy w swojej karierze, przegrywając szóstą walkę. „The Notorious” padł pod naporem ciosów Dustina Poiriera (27-6 MMA, 19-5 UFC) w drugiej rundzie ich rewanżowej walki wieczoru.

McGregor, jak zawsze w przypadku porażek, przyjął tę z pokorą, ale uważa też, że jego roczna bezczynność mogła odegrać kluczową rolę w jego przegranej.

„Trudno jest przezwyciężyć brak aktywności przez długi czas. I to jest po prostu to” – powiedział McGregor Jonowi Anikowi w wywiadzie po walce. „Kopnięcia na nogę były dobre, niskie kopnięcie na łydkę było bardzo dobre. Noga była martwa, a potem po prostu nie czułem się tak komfortowo, jak trzeba. To jest brak aktywności i tyle. Dustin jest twardym zawodnikiem.

Potrzebuję aktywności. W tym biznesie nie da się uciec od konsekwencji bycia bezczynnym i tak to już jest. Wezmę to, co mi się należy. Jeśli mam być szczery, jestem bardzo rozczarowany”.

W przeciwieństwie do 2020 roku, McGregor chce być bardziej aktywny w tym roku.

„Jeśli zrobisz tego w odpowiednim czasie, możesz przegrać. Muszę otrzepać kurz i wrócić, i to tyle. I to jest to, co będę robić.

To jest trudne do przełknięcia. Włożyłem w to dużo pracy, jestem dumny z mojej pracy. Chciałbym reprezentować moją drużynę trochę lepiej, ale będziemy mieli okazję zrobić to ponownie.

Z pewnością przegrupuję się. Przegrupuję się i podniosę się, wstanę z podłogi i pójdę dalej. ….Style czynią walki. Jest tam wiele świetnych stylistycznych zestawień. Ja i Dustin mamy 1-1. Ja i Nate (Diaz) mamy 1-1. Jest wiele dobrych walk dla mnie. … To nie była moja noc. Nie była to wspaniała noc, ale nie ma wymówek. Czapki z głów dla Dustina. Przegrupuję i pozbieram się”.

McGregor umieścił na Twitterze wpis w którym również odniósł się do przegranej, a także podpowiedział, co może nadejść w przyszłości.

„Dzięki za wsparcie dla wszystkich! To nie była moja noc/poranek, ale był to świetny pojedynek do poprawy. Jestem podekscytowany tym, że mam teraz przed sobą trylogię hitowych starć. Dustin jest piekielnie dobrym zawodnikiem i nie mogę się doczekać, kiedy znowu zawalczę. Niech Bóg nas wszystkich błogosławi, miłej niedzieli”.

Przegrana sprawiła, że Conor McGregor ma bilans 1-2 w wadze lekkiej (i 3-3 w ostatnich sześciu walkach). Pojedynek z Dustinem Poirierem odbył się ponad rok od ostatniej walki McGregora, czyli szybkiego zwycięstwa nad Donaldem Cerrone na UFC 246.

Walka z Cerrone odbyła się po ponad rocznej przerwie McGregora po tym, jak na UFC 229 przegrał przez poddanie z Khabibem Nurmagomedovem w walce o tytuł wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *