„Co jeszcze jest tu do zrobienia?” – Khabib Nurmagomedov o swojej decyzji o zakończeniu kariery

Instagram ufcrussia

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wrócił we wtorek do domu do Dagestanu i po raz pierwszy od zwycięstwa na gali UFC 254 rozmawiał z dziennikarzami o swojej decyzji o zakończeniu kariery.

Po udanej trzeciej obronie tytułu w walce z Justinem Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) na Flash Forum w Abu Zabi, Khabib Nurmagomedov (29-0 MMA, 13-0 UFC) ogłosił swoją emeryturę w MMA w bardzo emocjonalnym wywiadzie w klatce udzielonemu komentatorowi UFC Jonowi Anikowi.

Nurmagomedov, który walczył po raz pierwszy od śmierci ojca w lipcu, ujawnił, że obiecał matce, że nie będzie kontynuował swojej kariery bez Abdulmanapa – jego głównego trenera, mentora i najlepszego przyjaciela. „Orzeł” opuścił wtedy klatkę i nie pojawił się w mediach po UFC 254.

Po kilku dniach i podróży do domu, Nurmagomedov rozmawiał z garstką reporterów i szczegółowo omówił swoją decyzję. Przy wszystkich wystąpieniach nadal trzyma się swojej decyzji.

„Oczywiście, prezydent UFC Dana White chce, żebym nadal walczył i generował dochody. Sam mogę zarobić pieniądze. Jestem u szczytu swojej kariery i mogę walczyć o bardzo duże pieniądze, ale podjąłem tę decyzję i myślę, że to najlepszy moment. Nie każdy może przejść na emeryturę w szczytowym momencie kariery, ale wiem, że za rok, dwa lub pięć lat musiałbym ponownie stawić czoła tej decyzji. Zrobiłem wystarczająco dużo w tym sporcie, aby zostać uznanym za najlepszego. Dzisiaj zostałem sklasyfikowany jako zawodnik nr 1 rankingu P4P, więc misja została wykonana. Co jeszcze jest tu do zrobienia? Zarabiać pieniądze? Zawsze będę w stanie to zrobić.”

Mając poczucie, że osiągnął wszystkie swoje cele w walce, Nurmagomedov powiedział, że może odejść ze sportu z podniesioną głową. Nie omówił swoich planów dotyczących mistrzowskiego pasa, aż do oficjalnego zrzeczenia się go, ani nie wypowiedział się na temat tego, co chciałby, aby UFC zrobiło z tytułem.

Nurmagomedov przedstawił jednak częściową wizję przyszłości tytułu dywizji lekkiej, która koncentruje się wokół jego kolegi z drużyny Islama Makhacheva.

„Życie toczy się dalej, a nasza akademia MMA nadal działa. Islam Makhachev walczy 14 listopada w Las Vegas z byłym mistrzem wagi lekkiej (Rafaelem dos Anjos). To duże wydarzenie dla naszej drużyny. Jak powiedział mój ojciec, kiedy zakończę karierę, będzie kolejny mistrz. Nie będzie nikogo takiego jak ja. Ciężko będzie powtórzyć to, co zrobiłem. Planujemy, że Islam wygra swoją walkę i będzie walczył ponownie przed Ramadanem, by zostać pretendentem do pasa. W przyszłym roku, we wrześniu lub październiku, będzie tu z pasem.”

Według wszystkich wokół „Orła”, decyzja Nurmagomedova o przejściu na emeryturę jest czymś, co trzymał w tajemnicy. Plan został uzgodniony z jego matką zanim zaakceptował walkę z Gaethje, ale Nurmagomedov powiedział, że nawet ona była zaskoczona tak szybkim ogłoszeniem zakończenia kariery.

„Cóż, emocje były wysokie. Wiedziała, ale chyba nie spodziewała się, że ogłoszę to zaraz po walce. Obiecałem jej, że to będzie moja ostatnia walka, więc wiedziała.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *