Claudia Gadelha kontuzjowana, ale chce walczyć z Joanną Jędrzejczyk w styczniu

ufc.com
ufc.com

Claudia Gadelha wydaje się być pierwszą w kolejce do walki o pas wagi słomkowej, ale z powodu kontuzji walka z Joanną Jędrzejczyk może się odwlec w czasie.

Obie zawodniczki już raz ze sobą walczyły i wtedy przez niejednogłośną decyzję wygrała Joanna Jędrzejczyk doprowadzając do pierwszej porażki w karierze Claudii Gadelhy. Teraz Brazylijka chce rewanżu i uważa, że poprzednią walkę ona wygrała i teraz będzie chciała udowodnić, że jest lepsza. Z kolei Joanna Jędrzejczyk idzie jak burza i w dwóch ostatnich pojedynkach pokonała Carlę Esparzę zdobywając tytuł i broniąc go w kolejnym, wygranym starciu z Jessicą Penne.

Gadelha od porażki z Joanną stoczyła jedną walkę pokonując byłą mistrzynię WSOF Jessicę Aguilar. Teraz jednak rewanż z Jędrzejczyk może odbyć się w późniejszym terminie ze względu na kontuzję Claudii, której nabawiła się w walce z Aguilar.

„Mam częściowo zerwane więzadło w środkowym palcu. Lekarz dał mi trzy miesiące na całkowite zaleczenie, a przez ten czasu nie mogę nic robić tą ręką. Muszę spędzić 20 dni z unieruchomionym palcem. Już czuję się lepiej, mogę ruszać palcem, ale muszę poczekać trzy miesiące zanim zacznę uderzać. Sądzę, że walka mogłaby się odbyć w styczniu.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *