Cierpliwy Alistair Overeem kończy przed czasem Augusto Sakaia w walce wieczoru UFC Vegas 9

Chris Unger/Zuffa LLC

Augusto Sakai radził sobie całkiem dobrze w swojej pierwszej walce wieczoru przeciwko legendzie Alistairowi Overeemowi w pojedynku wieczoru gali UFC Vegas 9, ale bardziej doświadczony weteran ostatecznie pokazał różnicę poziomów.

Alistair Overeem (47-18 MMA, 12-7 UFC) przyjął wszystko, co był w stanie rzucić przeciw niemu brazylijski przeciwnik – a Augusto Sakai (15-2-1 MMA, 4-1 UFC) okazał się całkiem trudnym rywalem. Doświadczenie i obycie w walce Overeema sprawiło, że przetrwał ataki przeciwnika i odwrócił przebieg walki w czwartej rundzie, a skończył pojedynek przed czasem w piątej. „The Reem” pokonał Sakaia przez TKO po 26 sekundach piątej rundy. Overeem wygrał po raz czwarty w swoich ostatnich pięciu walkach.

„Augusto jest twardym facetem, i gościem z potencjałem. Wiedzieliśmy, że zniesie taki wycisk. Ale zrobiliśmy to, w wieku 40 lat.”

Walka toczyła się w spokojnym tempie, a Sakai był agresorem przez większość pojedynku. Overeem często chował się za wysoką gardą, gdy Sakai wywierał presję. Overeem bronił większość ciosów, ale niektóre z nich przebiły się przez jego gardę.

Duża część walki, to rywalizacja w klinczu i zwykle Sakai spychał Overeema na siatkę, ale obydwaj zawodnicy częstowali się kolanami na rozerwanie klinczu.

Po trzech rundach wydawało się, że być może Overeem starał się trochę za bardzo oszczędzać energię. Tak wydawało się również na początku czwartej rundy, kiedy to łokieć Sakaia przełamał wysoką gardę Overeema, rozcinając go.

Ale wtedy wszystko zmieniło. Overeem poszedł niechlujnie po obalenie, ale udało mu się sprowadzić rywala do parteru, a następnie zajął pozycję z góry, rozbijając Sakaia różnymi uderzeniami, młotkami i łokciami.

Sakai przetrwał tę nawałnicę ciosów do syreny kończącej czwartą rundę, ale na początku piątej rundy Overeem od razu poszedł po obalenie i ponownie zasypał Brazylijczyka ciosami. Sędzia Herb Dean nie widząc skutecznej obrony Sakaia, zdecydował się przerwać pojedynek.

To zwycięstwo Overeema było jego 42. wygraną przed czasem w jego karierze. Wszystkie cztery ostatnie zwycięstwa w pięciu ostatnich walkach zostały odniesione przez nokaut lub TKO. Pierwsza porażka w karierze Sakaia zakończyła jego serię sześciu zwycięstw.

Alistair Overeem pokonał Augusto Sakaia przez TKO (uderzenia w parterze) – runda 5, 0:26.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *