Chuck Liddell vs. Tito Ortiz III na gali organizowanej przez Golden Boy Promotions

Fot. UFC

Trzecie starcie półciężkich zostało potwierdzone.

Po wielu tygodniach rozmów i medialnych przepychanek teraz już mamy pewność, że dojdzie do trzeciej walki Chucka Liddella (21-8, 16-7 w UFC) z Tito Ortizem (19-12-1, 15-11-1 w UFC). Pojedynek zostanie zorganizowany przez grupę promotorską Golden Boy (zarządzaną przez Oscara de la Hoyę), która wchodzi na rynek MMA.

Jestem dumny mogąc powiedzieć, że podpisaliśmy kontrakt na walkę Chucka Liddella z Tito Ortizem. To będzie ogromne wydarzenie dla fanów tego sportu na całym świecie. Ortiz i Liddell są jednymi z najlepiej rozpoznawalnych zawodników w historii MMA, to są legendy tego sportu.

Pierwszą i drugą konfrontację Tito i Liddell wygrywał starszy z Amerykanów, w obu walkach Iceman nokautował rywala.

Liddell nie walczył od czerwca 2010r. kiedy podczas gali UFC 115 został znokautowany przez Richa Franklina. Była to trzecia z rzędu porażka Chucka przez nokaut, ostatnie zwycięstwo 48-latek odniósł pokonując Wanderleia Silvę w grudniu 2007r.

Znacznie mniejszą przerwę od występów w klatce ma za sobą Ortiz, który ostatni pojedynek stoczył w styczniu zeszłego roku na gali Bellator 170 – podczas tego eventu Tito poddał Chaela Sonnena w walce, która wzbudziła sporo kontrowersji.

2 thoughts on “Chuck Liddell vs. Tito Ortiz III na gali organizowanej przez Golden Boy Promotions

  1. Słabo to widzę. Chuck powinien sobie darować. Ze względu na wiek raczej szanse są po stronie Ortiza, chociaż nie miałbym nic przeciwko , aby Liddell dopier..ł Ortizowi po raz trzeci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *