Chael Sonnen zmartwiony wagą przed walką z Vitorem Belfortem

Amerykanin zawalczy na gali UFC 175 która odbędzie się 5 lipca.

Sama walka z Vitorem Belfortem (24-10, 13-6 w UFC, #3 w rankingu UFC) nie jest problemem dla Chaela Sonnena (28-14-1, 7-6 w UFC, #10 w rankingu UFC). Jest jednak inny problem, Gangster z Oregonu nie do końca jest pewien tego, że uda mu się zejśc z wagą do limitu kategorii średniej w jakiej ma odbyć się ten pojedynek.

To dla mnie nowość. Dana powiedział mi to w Berlinie. Obecnie ważę 236 funtów [ok. 106kg] i to stawia mnie przed zrzuceniem 51 funtów w ciągu 30 dni. Nie wiem czy to możliwe.”

Chael przekonuje jednak, że jego kontrakt opiewa na walki w dywizji półciężkiej i tym samym liczy na to, że prezydent UFC coś z tym zrobi.

Mam kontrakt. Mój kontrakt mówi o walkach w dywizji 205 funtów, więc mam nadzieję, że Dana o czymś zapomniał. Ale jeśli to dywizja 185 funtów, to jest to 185 funtów.”

Kto wie czy jego przeciwnika również nie czekają kłopoty. Otóż 17 czerwca stanowa komisja sportowa NSAC ujawni wyniki niezapowiedzianych testów jakim został poddany Belfort.

Czekamy, więc na rozwój wypadków w tej sprawie.

5 thoughts on “Chael Sonnen zmartwiony wagą przed walką z Vitorem Belfortem

  1. no wlasnie.. 106 kg.
    Te kategorie wagowe to sa po prostu dla ulomnych ;>
    Ulomny Sonnen nie dalby sobie rady w HW, wiec ma kategorie wagowa w ktorej moze walczyc z gosci 20kg lzejszymi 😛

  2. Catch weight- sądzę, że Belfort też nie będzie narzekał jak ta walka będzie miała się odbyć chociaż z pół kategorii wyżej.
    Generalnie skoki wagowe na miesiąc przed walką źle się odbijają na dyspozycji.

  3. Belfort nigdy nikomu walki nie odmowil , poszedlby nawet do showtime czy Caina gdyby ten go wyzwal 😀 Napewno pojda na jakis kompromis Vitor tez lata po wagach i moze nawet pojdzie na walke w 93 jak sonnen bedzie plakal co nie zmienia faktu ,ze orator pewnie juz szykuje tlumaczenia przegranej walki hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *