Cezar Ferreira schodzi do wagi półśredniej

tapology.com
tapology.com

Po 12 walkach w wadze średniej Mutante po raz pierwszy zejdzie do wagi półśredniej.

Cezar Ferreira (8-4, 4-2 w UFC) znakomicie rozpoczął przygodę z UFC – zwyciężył w brazylijskim TUF-ie a później zaliczył 3 wygrane z rzędu pokonując Sergio Moraesa, Thiago Santosa i Daniela Sarafiana. Jednak później było już gorzej, w marcu 2014r. niespodziewanie C.B. Dollaway znokautował Brazylijczyka, później Cezar wypunktował Andrew Craiga a następnie dopisał do rekordu przegraną, tym razem z rąk Sama Alveya.

To spowodowało, że Ferreira – który już jak na wagę średnią dysponował mocnymi warunkami fizycznymi – kolejną walkę stoczy w limicie wagi półśredniej.

Nie mogę przytyć ponownie po operacji mojego kręgosłupa a lekarz powiedział mi, że będzie lepiej jeśli zejdę do niższej wagi z powodu kręgosłupa. Teraz czuję się świetnie, nie czuję żadnego bólu.

Wierzę, że będę miał teraz przewagę warunków fizycznych biorąc pod uwagę mój wzrost i zasięg ramion. Ścinałem wagę bardzo łatwo. Kiedy inni średni jedli sałatę przez tydzień przed walką ja jadłem ziemniaki i makaron. To była mądra decyzja aby przenieść się do wagi półśredniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *