Carla Esparza vs. Amanda Ribas w planach na UFC 256

Fot. UFC

W planach na grudniowej gali UFC 256 jest pojedynek kobiet w wadze słomkowej między Carlą Esparzą a Amandą Ribas.

Dwie zawodniczki z dobrymi seriami zwycięstw mają stanąć do pojedynku, który może wyłonić kolejną pretendentkę do tytułu wagi słomkowej. Według MMA Fighting, na gali UFC 256 ma dojść do walki pomiędzy byłą mistrzynią Carlą Esparzą i Amandą Ribas.

Chociaż walka nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszona, obie zawodniczki zgodziły się na pojedynek na grudniowej gali.

Carla Esparza (17-6, 8-4 UFC), była inauguracyjna mistrzyni wagi słomkowej, wygrała cztery pojedynki z rzędu, ostatni z nich w lipcu w którym pokonała przez niejednogłośną decyzję Marinę Rodriguez. Obecnie zajmuje #7 miejsce w rankingu UFC.

Amanda Ribas (10-1, 4-0 UFC) ma za sobą najbardziej imponującego zwycięstwo w swojej karierze, po pokonaniu Paige VanZant przez podanie w pierwszej rundzie w lipcu. Walka z PVZ była w wadze muszej. Ribas jest obecnie sklasyfikowana na #12 pozycji w rankingu wagi słomkowej.

Gala UFC 256 ma się odbyć 12 grudnia, ale nie ma jeszcze ustalonego miejsca. Na gali zobaczymy prawdopodobnie dwie walki o tytuły mistrzowskie – Kamaru Usman broniący tytułu w wadze półśredniej przed Gilbertem Burnsem i Amanda Nunes broniąca swojego pasa w wadze piórkowej przed byłą mistrzynią Invicta FC Megan Anderson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *