[AKTUALIZACJA] Były mistrz największej polskiej organizacji MMA został zatrzymany przez CBŚ

Fot. KSW

Głos Szczeciński podał informację o zatrzymaniu przez CBŚ byłego mistrza wagi średniej największej polskiej organizacji MMA Michała M.

Policja potwierdza zatrzymanie Michała M. oraz kilku innych osób w tym prawdopodobnie jednego obywatela Czeczenii, który prowadził lewe interesy na terenie województwa wielkopolskiego.

Całą sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu w której dzisiaj mieli zostać przesłuchani zatrzymani w tej sprawie. W chwili obecnej policja nie zdradza szczegółów dotyczących zatrzymania tych osób.

Michał M. to znany polski zawodnik MMA i były mistrz wagi średniej największej polskiej organizacji. Swoją ostatnią walkę stoczył w październiku pokonując przez KO Brazylijczyka Rousimara Palharesa.

AKTUALIZACJA

Oświadczenie managera Michała Materli

W dniu wczorajszym o godzinie 6.00 rano doszło do zatrzymania Michał Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu. Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym mieszkał ze swoją żoną oraz dwójką małoletnich dzieci. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych. Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania Michała Materli.

Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki. W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi. W związku z powyższym, na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie.

Michałowi Materli postawiono zarzuty, które są dla niego kompletnie niezrozumiałe jak i również dla ustanowionego przez niego obrońcy. Ponadto, nie przedstawiono dowodów, z których mogłaby wynikać wina oraz zasadność postawionych zarzutów.

W obecnej chwili czekamy na stanowisko prokuratury odnośnie, co do ewentualnych środków zapobiegawczych i dalszych kroków w sprawie.

Jako obrońca Michała Materli został ustanowiony Szczeciński Adwokat Jakub Łysakowski.

Przypominamy o zasadzie domniemania niewinności i prosimy wszystkich o powstrzymanie się od przedwczesnego osądu Michała Materli.

O dalszych rozstrzygnięciach będziemy informować w miarę możliwości, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.

Norbert Sawicki

Brat Michała Materli

AKTUALIZACJA

Michał Materla usłyszał zarzut udziału w grupie przestępczej i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Adwokat Michała Materli, Jakub Łysakowski zapowiada złożenie zażalenie na aresztowanie jego klienta oraz sposób w jaki została przeprowadzona akcja CBŚP.

Michał Materla po zatrzymaniu zgadza się na publikację wizerunku oraz imienia i nazwiska. Nie chcemy chować się za pseudonimami, za czarnymi paskami, ponieważ uważamy, że to nie ma żadnego sensu. Chcemy zmierzyć się z zarzutami i udowodnić, że Michał Materla nie jest powiązany ze sprawą.

Nie jestem upoważniony do potwierdzenia treści zarzutów. Mogę natomiast powiedzieć, że już po zatrzymaniu zdziwił mnie fakt, w jaki sposób pani prokurator formułuje zarzuty wobec mojego klienta. Zdziwienie było jeszcze większe, kiedy w oparciu o te materiały zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztowania. Sąd się do tego wniosku przychylił. Moim zdaniem ta decyzja jest nieuzasadniona i oczywiście będziemy zabiegali o jej uchylenie.

Przyznam szczerze, że w przypadku mojego klienta urządzono cyrk. Prowadziłem wiele spraw karnych i nie spotkałem się z sytuacją, żeby podczas zatrzymania stosować tak drastyczne środki w oparciu o materiał dowodowy, który nam przedstawiono. Przecież funkcjonariusze CBŚ są profesjonalistami, w procesie rozpoznania musieli pozyskać informację, że Michał Materla w mieszkaniu przebywa z żoną i małoletnimi dziećmi. Pomimo tej wiedzy wysadzono drzwi do jego mieszkania, użyto granatów hukowych i narażono osoby postronne. Gdyby sprawa dotyczyła kogoś innego, nie Michała Materli, który jest osobą publiczną, to jestem przekonany, że funkcjonariusze nie zastosowaliby tak nieadekwatnych środków. Podjęliśmy decyzję, że złożymy zażalenie na sposób, w jakim zatrzymano mojego klienta.

sportowefakty.wp.pl

AKTUALIZACJA

Kolejne szokujące fakty dotyczące zatrzymania Michała Materli oraz 20 innych osób należących do grypy przestępczej.

PRZEMYT KOKAINY, HASZYSZU I OBRÓT TYTONIEM NA WIELKĄ SKALĘ – ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA O CHARAKTERZE ZBROJNYM ZLIKWIDOWANA PRZEZ CBŚP

21 członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali funkcjonariusze CBŚP. Grupa zajmowała się multiprzestępczością, a w szczególności przemytem kokainy z Aruby, haszyszu, jak też handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami. W akcji zatrzymań wzięło udział 300 funkcjonariuszy Policji, którzy jednocześnie weszli do 40 miejsc w czterech województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Wszyscy zatrzymani już usłyszeli zarzuty, a w stosunku do 18 osób Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała wnioski o tymczasowe aresztowanie. Funkcjonariusze poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu od początku tego roku rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, która trudniła się przede wszystkim przemytem kokainy z Aruby do Polski. Jak ustalili policjanci, kurierzy przemycali narkotyki w prezerwatywach metodą „na połyk”.

Jednym z namacalnych dowodów działalności prowadzonej przez tę grupę, była ekshumacja kuriera narkotykowego, zmarłego w lutym 2012 roku. W wyniku sekcji zwłok, w żołądku ujawniono 4 pakiety i w jelicie grubym 8 pakietów, z zawartością płynnej substancji o masie około 700 gramów. Podczas badań fizykochemicznych stwierdzono, że było to 740 gramów czystej, płynnej kokainy. Pozwala to otrzymać około kilograma czystego narkotyku, z którego po dodaniu wypełniaczy można zrobić 7 kilogramów w obrocie detalicznym. Zyski, jakie można osiągnąć przy sprzedaży mogłyby sięgnąć około 2 mln zł. Policjanci CBŚP ustalili również, że grupa zajmowała się na ogromną skalę przemytem i wprowadzaniem do obrotu haszyszu, jak też handlem tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili też, że członkowie grupy podczas rozwiązywania konfliktów z innymi przestępcami posługiwali się bronią palną, w tym długą – karabiny AK-47.

We wtorek (13.12.) funkcjonariusze CBŚP, BOA KGP, SPAP KWP Poznań weszli równocześnie w 40 miejsc usytuowanych, głównie w Wielkopolsce, ale także województwach: dolnośląskim, mazowieckim i zachodniopomorskim. W sumie policjanci zatrzymali 21 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. W skład grupy wchodziło również dwóch funkcjonariuszy Policji i jeden emerytowany funkcjonariusz, dlatego w realizacji uczestniczyli także policjanci Biura Spraw
Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

W wyniku przeprowadzonych przeszukań na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli luksusowe samochody, ponad 117 tys. zł, 15, 5 tys. euro, zegarki i złoto. Na koncie jednego z podejrzanych zabezpieczono również 100 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu 18 wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym zarzucono między innymi przemyt co najmniej 40 kilogramów kokainy o wartości czarnorynkowej 14 milionów złotych i 200 kg haszyszu. Straty Skarbu Państwa z tytułu obrotu tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy wyniosły ponad 17 mld złotych.

Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
kom. Agnieszka Hamelusz

http://cbsp.policja.pl/

7 thoughts on “[AKTUALIZACJA] Były mistrz największej polskiej organizacji MMA został zatrzymany przez CBŚ

  1. Bez powodu sie ludzi raczej nie zatrzymuje… poczekajmy az pojawia sie zarzuty. Haha koniec roku to statystyki sobie musza poprawić w CBSP. Ja za Michałem nie przepadam ale w życiu bym go nie podejrzewał o to by miał konflikt z prawem. Wyglada na uczciwego człowieka.

  2. Nie ważne czy mieli powód czy nie to w taki sposób można zatrzymywać jakieś mocno uzbrojone bandy które się skitrały i nie wynurzają z dziupli a nie gościa który normalnie chodzi po ulicy gdzie spokojnie mogli go zgarnąć a nie wysadzać drzwi w mieszkaniu!!! Banda debili pracuje w tym CBA i tyle. Szkoda mi tych dzieciaków i żony bo długo będą mieli po tym traumę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *