Były mistrz M-1 Global Ramazan Emeev podpisał prawdopodobnie kontrakt z UFC i zadebiutuje na gali w Gdańsku

M-1 Global

Nowo pozyskany przez UFC Rosjanin Ramazan Emeev stoczy swój debiutancki pojedynek w tej organizacji w październiku na gali w Gdańsku, a jego rywalem będzie Trevor Smith.

Pierwsza informacja o podpisaniu kontraktu między Emeevem i UFC pojawiła się już pod koniec czerwca, ale dopiero teraz poznaliśmy to, co najważniejsze czyli datę i miejsce walki oraz nazwisko rywala. Źródła bliskie sytuacji poinformowały serwis MMA Today, że były dwukrotny mistrz wagi średniej rosyjskiej organizacji M-1 Global, 30-letni Ramazan Emeev (15-3, 0-0 UFC) zmierzy się z Trevorem Smith’em (15-7, 5-4 UFC) na gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku zaplanowanej na 21 października.

Emeev ma za sobą serię czterech zwycięstw, z czego ostatnie z Anatoly’em Tokovem z grudnia na gali M-1 Challenge 73. Tytuł mistrza zdobył w kwietniu 2013 roku pokonując Mario Mirandę, ale w drugiej obronie tytułu przegrał z Vyacheslavem Vasilevskym. W rewanżu Emeev pokonał Vasilevsky’ego i tym samym odzyskał tytuł mistrza i wygrał jeszcze kolejne cztery walki.

Trevor Smith jest doświadczonym zawodnikiem i wiele razy okazywał się być trudnym przeciwnikiem dla swoich rywali. W ostatnich czterech walkach z trzech wychodził zwycięsko wliczając wygrane przez jednogłośne decyzje z Danem Millerem, Joe Gigliotti i Chrisem Camozzi. Przedostatnią walkę przegrał jednogłośnie na punkty z Andrew Sanchezem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *