Brian Ortega kontuzjowany, wypada z walki przeciwko Chan Sung Jungowi

Amerykanin nie wystąpi podczas UFC Fight Night 165.

Wczoraj wieczorem stacja ESPN poinformowała, że z powodu kontuzji Brian Ortega (14-1 1 NC, 6-1 1 NC w UFC, #2 w rankingu UFC) musiał wycofać się z walki na UFC Fight Night 165. Amerykanin miał w ostatniej walce eventu rywalizować z Chan Sung Jungiem (15-5, 5-2 w UFC, #7 w rankingu UFC). Obecnie organizacja poszukuje zastępstwa jednak może się to okazać niemożliwe ze względu na 2-tygodniowe wyprzedzenie i konieczność podróży do Korei.

Ortega ma za sobą ponad roczną przerwę od startów, Brian nie występował w oktagonie od czasu porażki jaką w grudniu zeszłego roku doznał w walce z Maxem Hollowayem o pas wagi piórkowej. Wcześniej Amerykanin zanotował świetną passę sześciu kolejnych zwycięstw przed czasem pokonując m.in. Frankie Edgara i Renato Moicano.

Jung w 2017r. powrócił do rywalizacji w MMA po latach przerwy spowodowanej służbą wojskową. Po znokautowaniu Dennisa Bermudeza Koreańczyk stoczył niesamowity bój z Yairem Rodgriguezem, który przegrał przez nokaut w ostatniej sekundzie pojedynku. W czerwcu Chan stoczył ostatnią walkę, na UFC Fight Night 154 32-latek pokonał Renato Moicano.

Gala UFC Fight Night 165 odbędzie się 21 grudnia w koreańskim Busan.