Brandon Moreno szanuje Deivesona Figueiredo, ale w pojedynku nie będzie mowy o szacunku i uprzejmości

mmajunkie.com

Brandon Moreno szanuje mistrza wagi muszej UFC Deivesona Figueiredo, ale kiedy obydwaj staną do pojedynku o tytuł na gali UFC 256, Moreno zamierza iść po swoje i nie będzie mowy o uprzejmościach.

Meksykański pretendent zawalczy z brazylijskim mistrzem w głównym pojedynku wieczoru gali UFC 256, która odbędzie się 12 grudnia w Las Vegas. Zarówno Brandon Moreno (18-5-1 MMA, 6-0-1 UFC), jak i Deiveson Figueiredo (20-1 MMA, 9-1 UFC) wracają do Oktagonu zaledwie 21 dni po swoich ostatnich występach, ponieważ obaj rywalizowali na gali UFC 255 w listopadzie.

Figueiredo po raz pierwszy obronił swój pas przez poddanie w pierwszej rundzie w starciu z Alexem Perezem, a Moreno skończył Brandona Royvala przez TKO w pierwszej rundzie.

Moreno wie, że mistrz z Brazylii szybko stał się królem dywizji muszej i siłą, z którą należy się liczyć, ale nie pozwoli, aby powstrzymało go to przed podjęciem walki z Figueiredo.

„Jest bardzo twardym rywalem – bardzo twardym”, powiedział Moreno w programie Hablemos MMA. „Od kiedy rzuciłem mu wyzwanie, wiedziałem, że jest zawodnikiem z innej planety w tym sensie, że jest silny i jest dużym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej. Ma dobrą kondycję. Jest eksplozywny.

Alex Perez robił, co mógł, i naprawdę robił to dobrze, dopóki nie został poddany. …Spodziewam się, że to będzie trudna walka, ale wiem w co się pakuję. Wiem, co mnie czeka. Wiem, jak wielkim wyzwaniem jest to, by zostać mistrzem UFC. Deiveson nie jest mistrzem bez powodu, ale obiecuję ci, że nie czuję żadnego strachu i obiecuję, że nie wyjdę do walki, żeby go szanować.”

Moreno powiedział, że to tylko biznes i nie ma konfliktu z Figueiredo. I choć koncentruje się na pokonaniu mistrza i udowodnieniu fanom, że jest najlepszym zawodnikiem wagi muszej w organizacji, Moreno powiedział, że szanuje mistrza poza klatką.

Przecież Figueiredo nie tylko wezwał go do walki, ale także przyjął walkę z Moreno na trzy tygodnie przed walką.

„Mówi, że to osobista sprawa i że powiedziałem mu coś, ale prawda jest taka, że bardzo go szanuję. Szanuję go, ponieważ jest mistrzem i zaakceptował walkę z zaledwie trzytygodniowym obozem treningowym, co pokazuje jego odwagę, jego chęci walki i ciągłego udowadniania, że jest najlepszy. W pewnym momencie powiedział, że chce przejść do wagi koguciej, ale teraz walczy z facetem numer 1 w wadze muszej i szanuję to.”

Figueiredo okazał się koszmarem dla większości zawodników dywizji muszej w UFC z wieloma imponującymi nokautami i poddaniami. Reprezentant The Entram Gym o tym wie, ale Moreno również uważa, że ma odpowiednie umiejętności, aby 12 grudnia wygrać pojedynek.

„Jestem bardziej techniczny, mam więcej umiejętności i jestem o wiele szybszy od niego. Jedyne co możesz powiedzieć o Deivesonie to to, że jest zawodnikiem jednego ciosu, więc muszę to wykorzystać. Wiem, że potrafi zaskoczyć. Wiem, że ma dużo umiejętności, dobre łokcie, dobre kopnięcia, ale ja mam dużo większą szybkość niż on i to będzie moja przewaga nad nim.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *