Biały Dom odpowiada na petycję w sprawie Nicka Diaza

ufc.com
ufc.com

Biały Dom odpowiedział na petycję w sprawie zawieszenia Nicka Diaza, którą podpisało ponad 100 000 osób.

Dla przypomnienia, Nick Diaz po walce z Andersonem Silvą w styczniu przeszedł testy, które wykazały w organizmie ślady marihuany. Kara za to została przyznana bardzo wysoka przez NAC, ponieważ Diaz został ukarany grzywną $165 000 i zawieszeniem na pięć lat. Wielu fanów i zawodników uznało tę karę za niedorzeczną i w związku z tym powstała petycja.

Poniżej oświadczenie Białego Domu:

„Dziękujemy za petycję dotyczącą zawieszenia Nicka Diaza przez Nevada Athletic Commission.

Rząd federalny nie odgrywa żadnej roli w działaniach dyscyplinarnych podjętych przez stanowe komisje sportowe, więc nie jesteśmy w stanie rozwiązać tego konkretnego zadania podjętego w petycji. Władze państwowe – w tym przypadku Nevada Athletic Commission – będzie najlepszym źródłem informacji o tego rodzaju sprawach.

Jesteśmy jednak wdzięczni, że tak wielu z was połączyło się, aby oddać swoje głosy za pomocą tej platformy.

Jeśli są kwestie polityczno-federalne na których ci zależy, za pomocą tego narzędzia możesz wspólnie z innymi ludźmi z całego kraju komunikować się wprost z zespołem Białego Domu, który zajmuje się rozpatrywaniem petycji mających odpowiednie poparcie. Na przykład, w ciągu ostatnich kilku lat, rozpatrywaliśmy kwestie począwszy od edukacji, handlu dzikimi zwierzętami, reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, po szczepienia, komunikację elektroniczną i neutralność sieci aż do stosunków międzynarodowych.”

Jak widać Biały Dom niewiele może zrobić w sprawie Nicka Diaza, ale na szczęście dla niego i fanów toczone są negocjacje między prawnikami i NAC, dotyczące zmniejszenia pięcioletniego zawieszenia.

One thought on “Biały Dom odpowiada na petycję w sprawie Nicka Diaza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *