Benson Henderson: Thiago Alves jest przewidywalny

sherdog.com
sherdog.com

Smooth przed walką na UFC Fight Night 79.

Na pierwszej w historii gali UFC w Korei Południowej dojdzie do ciekawego pojedynku w wadze półśredniej, w którym Benson Henderson (22-5, 10-3 w UFC, #6 w rankingu wagi lekkiej UFC) podejmie Thiago Alvesa (21-10, 13-7 w UFC, #12 w rankingu wagi półśredniej UFC).

Nie tak dawno Brazylijczyk zapowiadał swoją wygraną przez nokaut teraz głos przejął Smooth, Amerykanin docenia umiejętności Thiago ale zaznacza, że jest on przewidywalnym zawodnikiem.

Spodziewam się trudnej walki. My obaj mamy swoje gamelany i myślę, że to faworyzuje mnie. Analizując nasze style wiemy co on wniesie do walki i mamy odpowiedź na wszystko czego użyje. Thiago ma dobre Muay Thai ale jest przewidywalny. On zawsze rzuca kombinacje złożone z trzech uderzeń zakończonych niskim kopnięciem. Wiemy, że to zrobi i moją rolą jest utrzymać równowagę i nie pozwolić mu wykonać swojego planu. Gra Thiago jest tradycyjna i ciężko znaleźć luki, on jest przewidywalny gdy kontruje. Jeśli uderzę go w określony sposób to wiem jak on mnie skontruje.

Benson twierdzi, że wygra ale w przeciwieństwie do Alvesa nie chce typować sposobu zakończenia walki.

To jego zdanie. Wszyscy jesteśmy uprawnieni do jednego ale muszę się z nim nie zgodzić. Wiem tylko, że na końcu moja ręka pójdzie w górę. Mam gdzieś przewidywanie jak ta walka się zakończy, zawsze się w tym mylę. Mogę tylko przewidzieć to, że wygram. Przynajmniej w tym mam rację znacznie częściej.

A Wy jak typujecie wynik pojedynku Henderson vs. Alves?

One thought on “Benson Henderson: Thiago Alves jest przewidywalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *