Ben Rothwell wraca do Oktagonu po długiej przerwie na walkę z Blagoyem Ivanovem

Fot. UFC.com

Z raportu przedstawionego przez serwis MMA.bg wynika, że zawodnik wagi ciężkiej UFC Ben Rothwell wróci do Oktagonu w marcu, aby zmierzyć się z Blagoyem Ivanovem.

Nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja jak również nie wiadomo kiedy dokładnie ani gdzie i na jakiej gali odbędzie się ten pojedynek. Na marzec zaplanowano pięć gal UFC.

Ben Rothwell (36-10) wróci do rywalizacji od kwietnia 2016 roku i przegranej walki z Juniorem dos Santosem przez jednogłośną decyzję na gali UFC Fight Night 86. Podczas przygotowań do walki z Fabricio Werdumem na gali UFC 203 we wrześniu 2016 roku, Rothwell doznał kontuzji kolana. Walka została przesunięta na galę UFC 211, ale nigdy do niej nie doszło, ponieważ Big Ben oblał testy antydopingowe. Rothwell przyjął dwuletnie zawieszenie z mocą wsteczną do lutego 2017 r., więc będzie mógł wrócić do rywalizacji w marcu.

Jeśli chodzi o byłego mistrza wagi ciężkiej WSOF Blagoya Ivanova (16-2, 1 NC), będzie to jego druga walka w UFC. W debiucie przegrał pojedynek przez jednogłośną decyzję z Juniorem dos Santosem w lipcu ubiegłego roku na gali UFC Fight Night 133. Ivanov został rzucony na głęboką wodę w swoim debiucie w UFC dostając walkę z byłym mistrzem. W zapowiadanej walce z Rothwellem, Ivanov wcale nie musi mieć łatwego zadania. Rothwell jest bardziej doświadczony, stoczył więcej walk i mierzył się z najlepszymi zawodnikami wagi ciężkiej UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *