B.J. Penn usunięty z karty UFC 199 i zawieszony za nielegalną metodę wspomagania

Mark Kolbe/Getty Images
Mark Kolbe/Getty Images

B.J. Penn został usunięty z pojedynku z Colem Millerem na UFC 199 oraz tymczasowo zawieszony za złamanie zasad polityki antydopingowej USADA.

„Organizacja UFC została powiadomiona o tym, że U.S. Anti-Doping Agency (USADA) poinformowała B.J. Penna o złamaniu przez niego zasad polityki antydopingowej. Ujawniono, że Penn stosował zabronioną metodę — nawadniania kroplówką w ilości przekraczającej 50 ml w ciągu sześciu godzin — w dniu 25 marca 2016 roku, co pokazała próbka testu. Zgodnie z polityką antydopingową, Penn został tymczasowo zawieszony oraz usunięty z pojedynku z Colem Millerem w dniu 4 czerwca w Los Angeles.”

W styczniu tego roku, 37-letni B.J. Penn po 18 miesiącach przerwy wyraził chęć powrotu do MMA i dalszej rywalizacji w dywizji piórkowej. Powrót Penna był planowany już wcześniej na gali UFC 197, ale z powodu wniesionego wobec niego oskarżenia o przestępstwo, walkę odwołano. W kolejnym podejściu Hawajczyk miał zawalczyć z Dennisem Siverem na UFC 199, ale kontuzja Niemca wyeliminowała go z pojedynku i w jego miejsce wszedł Cole Miller.

2 thoughts on “B.J. Penn usunięty z karty UFC 199 i zawieszony za nielegalną metodę wspomagania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *