Anthony Pettis vs. Jim Miller i Thiago Santos vs. Gerald Meerschaert na UFC 213

Nowe pojedynki w karcie lipcowej gali.

Jak informował portal Combate a następnie zostało to potwierdzone przez inne źródła, rozpiska gali oznaczonej numerem 213 wzbogaciła o pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy Anthonym Pettisem (19-6, 6-5 w UFC, #6 w rankingu UFC wagi piórkowej) i Jimem Millerem (28-9 1 NC, 17-8 1 NC w UFC) oraz walkę w dywizji średniej pomiędzy Thiago Santosem (14-5, 6-4 w UFC) i Geraldem Meerschaertem (26-8, 2-0 w UFC).

Showtime wraca do kategorii 155 funtów po dwóch występach w dywizji piórkowej: wygranej przez poddanie z Charlesem Oliveirą i porażką przez nokaut z Maxem Hollowayem. Przed zejście do lżejszej kategorii Pettis przegrywał na punkty walki z Rafaelem dos Anjosem, Eddiem Alvarezem i Edsonem Barbozą.

Miller ostatni raz walczył w lutym podczas UFC 208, po 15 minutach zaciętego boju z Dustinem Poirierem Jim przegrał większościową decyzją sędziów. Wcześniej 33-latek zanotował trzy zwycięstwa z rzędu pokonując Takanoriego Gomiego, Joe Lauzona oraz Thiago Alvesa.

Santos wygrywając przez efektowny nokaut z Jackiem Matshmanem przerwał passę dwóch przegranych przed czasem poniesionych z rąk Gegarda Mousasiego i Erica Spicely’ego.

Meerschaert ma za sobą dwa występy w największej organizacji MMA na świecie, w debiucie Gerald poddał Joe Giliottiego a następnie odklepał także Ryana Janesa.

Gala UFC 213 odbędzie się 8 lipca w Las Vegas.

One thought on “Anthony Pettis vs. Jim Miller i Thiago Santos vs. Gerald Meerschaert na UFC 213